Facebook Google+ Twitter

Kopacz: Profesor Religa był wielkim lekarzem i politykiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 15:23

Minister Zdrowia Ewa Kopacz uważa, że zmarły wczoraj profesor Zbigniew Religa był wielkim lekarzem i politykiem. Jej zdaniem był on wzorem do naśladowania dla wielu ludzi. Minister Kopacz zwraca uwagę, że niewątpliwie był on ojcem polskiej transplantologii.

Minister Kopacz zwraca uwagę, że profesor Religa do perfekcji opanował sztukę negocjacji. W tym co robił był zdeterminowany, ale jednocześnie potrafił przekonywać w niekonwencjonalny sposób. Oprócz twardych słów i argumentów potrafił niekiedy żartować i rozbrajać swoim uśmiechem. Tym samym znosił bariery i zachęcał do dyskusji. Zdaniem Ewy Kopacz Religa bardziej był lekarzem niż politykiem.

Jednocześnie Ewa Kopacz przyznaje, że ceniła Zbigniewa Religę jako ministra zdrowia w rządzie PiS. Jednocześnie przyznała, że różniła się z nim co do kierunku, w którym powinna iść polska służba zdrowia. Zwróciła jednak uwagę, że debata z profesorem Religą zawsze zachowywała pewien poziom. Dodaje, że obydwoje chcieli tego samego, ale różniły ich drogi dojścia do tego celu.

Zbigniew Religa zmarł wczoraj po południu. Były minister zdrowia i wybitny kardiochirurg, przez ostatnie lata walczył z rakiem. Był między innymi twórcą i założycielem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, gdzie cały czas prowadzone są prace nad polskim sztucznym sercem. W 1985 roku w Katedrze i Klinice Kardiochirurgii w Zabrzu dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca.

W środę w zabrzańskim kościele Świętej Anny o godz.18.00 odbędzie się uroczystość pożegnalna profesora Religi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.