Facebook Google+ Twitter

Kopacz: Ranni pozostają pod bardzo dobrą opieką medyczną

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-26 23:47

Premier Donald Tusk oraz minister zdrowia Ewa Kopacz przybyli w niedzielę po południu do Berlina, w związku z wypadkiem polskiego autokaru na autostradzie w Schönefeld pod Berlinem.

 / Fot. PAPPremier spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z trojgiem lżej rannych, którzy trafili do szpitala Hedwigshoehe w berlińskiej dzielnicy Gruenau.

Po spotkaniu Donald Tusk w obecności Angeli Merkel i minister zdrowia Ewy Kopacz powiedział, że nadal 4 osoby ranne w wyniku wypadku autokaru są w "bardzo poważnym stanie". Premier dodał, że nie ma pewności, że liczba ofiar śmiertelnych nie wzrośnie.

- W tej chwili nie chciałbym dawać stuprocentowej nadziei, że już nie będzie więcej ofiar. Niektóre osoby są w ciężkim stanie, cztery osoby są w bardzo poważnym stanie - powiedział Tusk. - W tej chwili możemy tylko powiedzieć, że mamy nadzieję, że nikt więcej życia nie straci - dodał Tusk.

Ewa Kopacz po spotkaniu z rannymi Polakami powiedziała z kolei, że 5 osób w "bardzo poważnym stanie" znajduje się w tzw. szpitalu wypadkowym w Marzahn, jednym z okręgów Berlina. Osoby te już przeszły zabiegi operacyjne.

Minister Kopacz poinformowała, że urazy jakich uznały osoby najbardziej poszkodowane to urazy kości, złamania kończyn i urazy głowy. - Jest kobieta w ciężkim stanie z obrzękiem płuc. Mamy też osobę ze złamaną miednicą - powiedziała Ewa Kopacz. Podała również, że 3 osoby są przytomne, a 2 w dalszym ciągu pozostają pod respiratorami, z czego jedna - kobieta z urazem twarzoczaszki - jest obecnie wybudzana po zabiegu.

- Pozostałe osoby, to ranni którzy mają urazy twardych narządów, a nie brzucha czy klatki piersiowej. Przede wszystkim są to połamane kończyny, urazy twarzy i głowy - powiedziała Kopacz. - Te osoby pozostają pod bardzo dobra opieką medyczną - zapewniła.

Ewa Kopacz poinformowała, że wszyscy ranni Polacy zostali rozlokowani w 15 szpitalach w Berlinie. Minister zdrowia podkreśliła, że rozmawiała z ministrem zdrowia Niemiec, który "zadeklarował kontakt", także w poniedziałek. Jednocześnie zapewniła, że będzie on informować na bieżąco, w jakim stanie są pacjenci. - Tych najciężej chorych osobiście odwiedzi - powiedziała Ewa Kopacz, dodając, że będziemy posiadali również informacje, kiedy na przestrzeni najbliższych dni będzie można przewozić Polski pacjentów, którzy nie będą wymagali leczenia w szpitalach w Berlinie.

Minister zdrowia powiedziała, że podziękowała ministrowi zdrowia Niemiec za szybką i sprawnie przeprowadzoną akcję ratowniczą na miejscu wypadku. - W ciągu dwóch godzin wszyscy pacjenci zostali opatrzeni, w zależności od urazu przewiezieni do placówek specjalistycznych - zakomunikowała Kopacz.

Czytaj też:
MSZ potwierdza: 13 osób nie
żyje

Zmarła 13. ofiara wypadku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale głupi komentarz jak wyżej
Ada

Komentarz został ukrytyrozwiń
miklosz
  • miklosz
  • 27.09.2010 17:16

Swięta racja...

Komentarz został ukrytyrozwiń
martin
  • martin
  • 27.09.2010 07:11

Straszliwa tragedia wyrazy wspulczucia dla rodzin ofiar
Niech pani kopacz zostawi tych ludzi w spokoju i niech sie leczä w niemczech , bo tu w polsce nie majä szan pod kierownictwem kopacz , jeszcze zywym zacznie robic sekcje i co wtedy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.