Facebook Google+ Twitter

Kopacz: Wydatki na leczenie nowotworów wzrosły o 40 proc.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 16:25

Minister Ewa Kopacz poinformowała, że w ciągu 2 lat wydatki na leczenie nowotworów wzrosły o 40 procent. Szefowa resortu zdrowia spotkała się z konsultantami krajowymi do spraw chorób onkologicznych.

Ewa Kopacz podkreśliła, że poprawia się dostępność do skutecznych metod leczenia chorych na raka. Dodała, że znacząco wzrosła też liczba środków przeznaczanych na rozpoznawanie i leczenie nowotworów nowoczesnymi metodami. O 130 procent wzrosły nakłady na chemioterapię, o ponad 50 procent na chirurgię onkologiczną.

Krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej - profesor Marian Reinfuss podkreślił, że nastąpił przełom w jeżeli chodzi o leczenie napromienianiem. Prawie dwukrotnie wzrosła liczba pacjentów korzystających z radioterapii, a czas oczekiwania na to leczenie skrócił się z 8-10 do 4-6 tygodni.

Dyrektor warszawskiego Centrum Onkologii - profesor Marek Nowacki zaznaczył, że dzięki negocjacjom z NFZ ustalono rozsądne stawki za skomplikowane procedury w leczeniu nowotworów, co spowoduje, że pacjenci będą krócej czekali w kolejkach na zabiegi wykonywane w specjalistycznych placówkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.