Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30879 miejsce

Kopalnia w Bogdance będzie sprywatyzowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-23 17:53

Kopalnia węgla kamiennego w Bogdance koło Lublina będzie prywatyzowana przez giełdę - zapewnia wiceminister skarbu Krzysztof Żuk. Do związkowców dotarły informacje, że rozważana jest inna koncepcja. W przeszłości protestowali przeciwko planom połączenia kopalni w holding z Eneą.

Te obawy rozwiał wiceminister skarbu Krzysztof Żuk. Jak powiedział, giełdowy debiut kopalni nastąpi prawdopodobnie w maju. Koniec kwietnia to pierwszy możliwy termin, ale ze względu na wymogi proceduralne, realna data to maj - powiedział Radiu Lublin Krzysztof Żuk. Jak podkreślił, Bogdanka przoduje w rankingach najbardziej efektywnych, wydajnych i rentownych kopalń w Polsce".

Lubelski Węgiel Bogdanka chce pozyskać pieniądze na modernizację istniejącej i budowę nowej infrastruktury technicznej. Chodzi o Pole Stefanów, które umożliwi spółce podwojenie produkcji węgla od 2014 roku.

W ubiegłym tygodniu związkowcy założyli komitet protestacyjny. Domagają sie podwyżek, ale i zapewnień zarządu odnośnie przyszłości zakładu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.