Facebook Google+ Twitter

Kopalnia w Koninie chce pozwać ekologów z Greenpeace

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 17:00

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin skieruje do sądu sprawę przeciwko aktywistom Greenpeace, którzy rano wtargnęli na teren odkrywki Jóźwin IIB koło Konina.

Przedsiębiorstwo oskarża ich o próbę zatrzymania koparki i doprowadzenie do dwugodzinnego przestoju w produkcji. Spółka chce obciążyć ekologów za straty.

Przedsiębiorstwo w oficjalnym komunikacie zaprzecza także zarzutom aktywistów, jakoby niektórzy z nich zostali pobici przez ochronę. Z kolei rzecznik prasowy Greenpeace Jacek Winiarski mówi, że są na to dowody w postaci filmów i zdjęć.

Winiarski podkreśla także, że ekolodzy wcale nie mieli zamiaru zatrzymywać koparki, ale chcieli jedynie wysypać wapnem duży napis "stop". Tłumaczy, że miała to być symboliczna demonstracja nie przeciw górnikom, ale energetycznej polityce państwa. Chodziło im o to, aby przestano tak masowo wydobywać węgiel, którego spalanie zatruwa środowisko i zwrócono się w stronę odnawialnych źródeł energii.

Ekolodzy, którzy od połowy listopada koczują na skraju odkrywki Jóźwin, pozostaną tam do początku grudnia. Później przeniosą się do Poznania na szczyt klimatyczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.