Facebook Google+ Twitter

Kopalnia Wieliczka otworzyła sezon turystyczny

W czwartek 29 marca zabytkowa Kopalnia Soli "Wieliczka" uroczyście otworzyła letni sezon turystyki podziemnej. Uczestników uroczystości zapoznano z nowinkami na nowej trasie solnej turystyki.

Logo kopalni / Fot. Fot.Henryk CzechowskiUroczystości odbyły się w komorze „Drozdowice III” na drugim poziomie podziemia kopalni. Spotkanie zainaugurowano
otwarciem wystawy rzeźby Józefa Kowalczyka długoletniego górnika - rzeźbiarza.
Stronę artystyczną uświetnił Chór „Camerata” pod kierownictwem Izabeli Szoty.

Rzeźby Józefa Kowalczyka były pokazywane na wystawach nie tylko w Polsce, ale też za granicą między innymi w
Czechach, Francji, Włoszech, Niemczech, Słowacji oraz wielokrotnie nagradzane w konkursach i przeglądach twórczości amatorskiej.

Chór „Camerata / Fot. Fot.Henryk CzechowskiOrganizatorzy oprowadzili uczestników po nowej ofercie o nazwie "Trasa Górnicza - przygoda i wyzwanie". Turyści od lipca będą mieli możliwość zwiedzania nowych komór o nazwach Boczaniec, Rzepki, Tanecznica, Zamtus, Gospoda, Fortymbark, Janik, Srotyk. Co prawda jest to nowość w ofercie, ale same komory to stara część kopalni soli.

Już w maju turyści będą mogli zanocować 125 m pod ziemią w nowej komorze Słowackiego. W nowoczesnym stylu zaaranżowano stare wyrobisko z 48 miejscami w komfortowy kompleks noclegowo - wypoczynkowy. Obok łazienek są stanowiska komputerowe, multimedialne, czytelnia, miejsce na zorganizowanie dyskoteki.

Rzeźbiarz Józef Kowalczyk / Fot. Fot.Henryk Czechowski Kolejna nowa atrakcja turystyczna znajduje się na głębokości 125 m. W sezonie letnim możliwy jest rejs podziemnym promem po jeziorze w komorze Józefa Piłsudskiego i podziwianie jej uroków.

Dla dzieci i młodzieży na tej samej głębokości, ale w komorze „Pistek Górny” powstał kolejny kompleks rekreacyjny oraz do realizacji nowych zadań edukacyjnych, jak też programów „Sililandia”, „Bal ze skarbnikiem”, „Solne mikołajki”.

Najlepsze biura i inne instytucje, które przywiozły do kopalni najwięcej turystów oraz za obustronną współpracę i dobre wyniki otrzymały  / Fot. Fot.Henryk Czechowski okolicznościowe statuetki. Szczęśliwcami byli między innymi: UTC Nagroda dla Polskapress / Fot. Fot.Henryk Czechowski Tour Operator, Małopolska Prywatna Komunikacja Samochodowa , Jan-Pol Incoming Tour Operator, Cracow Tours, Aktive Fredsreiser z Norwegii.
Nagrody specjalne otrzymały organizacje Polska Organizacja Turystyczna i Krakowska Izba Turystyki.

Nie zapomniano o mediach, które w nagrodę za popularyzację kopalni otrzymały statuetki i dyplomy, są to: TVN, Grupa Wydawnicza Polskapresse, Grupa Onet, RMF FM, Polska Agencja Prasowa, Radio Kraków, TVP Oddział w Krakowie, Dziennik Polski.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.