Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31068 miejsce

Kopciuszek w krakowskiej operze

Na deskach krakowskiej opery 30 kwietnia odbędzie się premiera baletowa "Kopciuszka". Nie jest to spektakl wyłącznie dla najmłodszych, ale przede wszystkim dla dorosłych czujących się dziećmi.

Kopciuszek / Fot. Dawid SerafinBaletowa wersja słynnej baśni o Kopciuszku, dwóch okrutnych siostrach i macosze nie uległa zmianie. Jednak w reżyserii Giorgio Madii nabiera ona bardziej ironicznego i humorystycznego przekazu. A wszystko to za sprawą muzyki Rossiniego, która zastąpiła melancholijne brzmienie Prokofiewa. Przedstawienie jest tym pełniejsze, że towarzyszy mu muzyka na żywo, co w przypadku baletu jest rzadko spotykane. O szalonej precyzji reżysera świadczy niesamowita ciągłość muzyki mimo tak różnego repertuaru. Bo Madia obok znanych fragmentów muzyki Rossiniego, wybiera także te kameralne. W drodze na bal / Fot. Dawid Serafin

Madia jest znany nie tylko z wyszukanej estetyki, ale także z poczucia humoru. To powoduje, że w jego spektaklach nie znajdujemy zbędnych scen. Tak samo jest z "Kopciuszkiem". Ponad półtoragodzinne przedstawienie ogląda się bez zerkania na zegarek.

 / Fot. Dawid SerafinDuży wkład w sukces przedsięwzięcia ma Cordelia Matthes; osoba odpowiedzialna za scenografię i kostiumografię. To właśnie dzięki niej, możemy zobaczyć szczególny sposób "ukrycia" Kopciuszka przed światem. Pastelowe kolory scenografii i kostiumu Kopciuszka zlewają się w jedno. Jeżeli w tej scenerii obserwujemy kolorowe stroje pozostałych aktorów, efekt ukrycia potęguje się jeszcze bardziej.

Kopciuszek Madii to delikatny liryzm, posypany szczypną humoru i ironii będących znakiem rozpoznawczym włoskiego reżysera. Nie jest to jednak spektakl wyłącznie dla najmłodszych. To sztuka przede wszystkim dla dorosłych czujących się dziećmi.

Książę przybywa z pantofelkiem... / Fot. Dawid SerafinPremiera spektaklu w piątek (30.04). Dwa kolejne spektakle odbędą się w niedzielę (2.05) i wtorek (4.05) / Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Lidio polecam z serca - byłem, widziałem i twierdzę, że warto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że z dziecka mam jeszcze coś w sobie.))
... i z chęcią na spektakl bym się wybrała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.