Facebook Google+ Twitter

"Kopciuszek" w Teatrze Wielkim. Mamy bilety. Także na 8 czerwca

Teatr Wielki Opera Narodowa zaprasza na spektakle 6, 7, 8 czerwca. Zostało bardzo mało czasu na podjęcie decyzji, ale w perspektywie szczególne przedstawienia: balet "Kopciuszek" oraz "Głosy gór w muzyce Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara oraz fotografii Mieczysława Karłowicza".

 / Fot. mat. prasowe Teatru WielkiegoDla autorów Wiadomości24.pl mamy podwójne zaproszenia na spektakle w dniach:

"Kopciuszek" - 8 czerwca (piątek) - 2 podwójne zaproszenia; godz. 19

"Głosy gór w muzyce Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara oraz fotografii Mieczysława Karłowicza" - 7 czerwca (czwartek), godz. 19 - Zbigniew Kowalewski

Bilety do odbioru w dniu spektaklu w Teatrze Wielkim.

Na zgłoszenia na spektakle w dniu 6 i 7 czerwca czekamy do środy 6 czerwca; do godziny 15.
Na spektakl 8 czerwca - termin zgłoszeń upływa 8 czerwca o godz. 15.


Tradycyjnie bilety przyznajemy w zamian za recenzję, autorom mającym przynajmniej status debiutanta, uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie oraz nr telefonu).

Informacje o spektaklach - materiały prasowe Teatru Wielkiego Opery Narodowej

"Kopciuszek" - Siergiej Prokofiew / Frederick Ashton


Któż nie zna baśni o Kopciuszku: o sierocym losie dziewczynki, złej macosze i bezwolnym ojcu. W przedstawieniu Sir Fredericka Ashtona macocha już wprawdzie nie żyje, ale pozostawiła dwie kapryśne i samolubne córki, które zepchnęły sierotę do roli służącej. Jednak dobro musi w końcu zatryumfować, bo nad Kopciuszkiem czuwa na szczęście Wróżka Chrzestna. Dzięki jej czarom sierota przeżyje jedną noc jak księżniczka: trafi na bal w pałacu, wdziękiem i urodą zdystansuje obie siostry przyrodnie, oczaruje księcia i oczywiście zgubi pantofelek, ale... Znamy finał tej historii, jednak wracamy do niej chętnie, zwłaszcza gdy opowiada nam ją Sir Frederick Ashton - arcymistrz narracji w balecie, twórca o wyjątkowym poczuciu elegancji i poczuciu humoru, najwybitniejszy choreograf brytyjski XX wieku.

Balet Siergieja Prokofiewa oglądamy więc w najlepszej inscenizacji, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem w słynnym Royal Ballet w Londynie. To spektakl dla całych rodzin i coraz nowych pokoleń. Dorośli chłoną z niego piękno tańca klasycznego w angielskim stylu i potężną dawkę satyry, z jaką potraktował Ashton obie siostry przyrodnie (w męskim wykonaniu!). Szczególne wzruszenia są jednak udziałem dzieci, które w napięciu śledzą zmienne losy Kopciuszka w bajkowych kostiumach i dekoracjach holenderskiego scenografa Toera van Schayka. Takie właśnie przedstawienie pozostawiła u nas Wendy Ellis Somes, dawna gwiazda Royal Ballet, która zrealizowała choreografię Sir Fredericka Ashtona z Polskim Baletem Narodowym. A soliści naszego zespołu wzbogacają każde wykonanie swym pięknym tańcem i aktorskimi talentami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.06.2012 02:13

byłbym bardzo wdzięczny za możliwość obejrzenia spektaklu: "Głosy gór w muzyce Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara oraz fotografii Mieczysława Karłowicza" w dniu 7 czerwca (czwartek)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.