Facebook Google+ Twitter

Kopenhaga. Polska "skamieliną dnia"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 07:16

Na szczycie klimatycznym w Kopenhadze Polska otrzymała "Skamielinę Dnia". Organizacje ekologiczne, skupione w grupie Climate Action Network (CAN) przyznają ten tytuł codziennie krajowi, który - ich zdaniem - blokuje negocjacje w sprawie walki ze zmianami klimatycznymi.

Według CAN, Polska hamowała wczoraj przyjęcie planu 30-procentowej redukcji emisji dwutlenku węgla. Minister do spraw europejskich Mikołaj Dowgielewicz powiedział, że plan 30-procentowego ograniczenia emisji nie ma obecnie szans na akceptację. Argumentował, że większość krajów Unii Europejskiej jest na razie przeciwna większej redukcji emisji CO2. Unijny cel pozostaje zatem niezmienny - 20 procent do 2020 roku.

Zdaniem polskiego ministra, dotychczasowe ambitne deklaracje niektórych unijnych przywódców nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. "Różni liderzy opowiadają swoim elektoratom, że zgodzą się natychmiast na przejście na 30 procent, a jak wchodzą na salę obrad, to niekoniecznie mówią tym samym językiem. Nie wydaje się w ogóle, żeby ktokolwiek miał zamiar deklarować bezwarunkowe przejście na 30 procent w przyszłym tygodniu w Kopenhadze" - dodał minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.