Facebook Google+ Twitter

Kopenhaga: Zapowiadane są na dziś kolejne demonstracje ws. klimatu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-16 11:08

Trwający tam szczyt klimatyczny ONZ wszedł w decydującą fazę. Do stolicy Danii przyjeżdżają światowi przywódcy, którzy do piątku będą rozmawiać o ewentualnym porozumieniu klimatycznym. W tym samym czasie aktywiści z całego świata organizują manifestacje za i przeciw konferencji.

Już o świcie kilkuset młodych ludzi zebrało się na manifestacji w centrum Kopenhagi. Byli wśród nich głównie ekolodzy, którym nie podoba się, że rozmowy o porozumieniu klimatycznym nie posuwają się naprzód.

- Chcemy zachęcić przywódców, żeby dokonali wyborów, bardziej odważnych niż planują - mówiła jedna z uczestniczek demonstracji. - To jest wyraz woli nas, zwykłych ludzi. Jeśli politycy nie wezmą tego pod uwagę, będziemy dalej protestować - dodawał inny uczestnik.

Znacznie mniej spokojny przebieg od tej dzisiejszej miały poprzednie demonstracje w centrum Kopenhagi. W okolicach Bella Center, gdzie trwają obrady swój wiec zapowiedzieli na dzisiaj alterglobaliści. Dlatego też tego rejonu pilnuje znacznie więcej policjantów niż dotychczas.

Większe niż dotąd środki bezpieczeństwa wprowadzono także w pozostałych częściach miasta, w związku z tym, że już jutro w Kopenhadze będzie gościć 115 przywódców z całego świata. Część ulic jest pozamykana, a utrudnienia czekają nawet na lotnisku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.