Facebook Google+ Twitter

Kopernik wciąż zaskakuje. Odnaleziono księgi z odręcznymi notatkami astronoma?

Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego badający inkunabuły należące do Mikołaja Kopernika znaleźli na marginesach odręczne notatki. Spróbują teraz ustalić czy ich autorem był wybitny astronom.

 / Fot. Jan Matejko. Domena PublicznaW księgach należących do Mikołaja Kopernika znaleziono sześć odręcznych notatek - informuje Polskie Radio. Natrafiły na nie prof. Zoja Jaroszewicz-Pieresławcew z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i prof. Teresa Borawska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

"Charakter pisma Kopernika zmieniał się z wiekiem. W młodości pisał inaczej niż na starość. To są żmudne dociekania, będziemy się skupiać przede wszystkim na porównywaniu tych słów z innymi odręcznymi i oczywiście istniejącymi zapiskami Kopernika" -stwierdziła prof. Jaroszewicz-Pieresławcew.

Odkrycia dokonano podczas prac nad "Katalogiem starych druków". Pochodzi on z XVI wieku i składa się z kilku ksiąg. Wiadomo, że należały one do Mikołaja Kopernika.

Prof. Stanisław Achremczyk z Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie uważa, że znalezisko jest dowodem na to, że w sprawie genialnego astronoma jest jeszcze coś do odkrycia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.