Facebook Google+ Twitter

Kopia papieskiego obrazu z Niegowici we Włoszech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-14 12:45

Po Włoszech wędruje kopia wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej z kościoła w Niegowici, gdzie przez rok ksiądz Karol Wojtyła był wikarym, a później modlił się jako Jan Paweł II.

Wierni modlą się przed obrazem o powołania kapłańskie oraz beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Dotąd przed kopią wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej z kościoła w Niegowici modlono się już w 130 włoskich parafiach i instytutach zakonnych.

Kopię niegowickiego obrazu, poświęconą przez papieża Benedykta XVI przewozi - urodzony w Niegowici, a pracujący obecnie w Watykanie - ksiądz Jarosław Cielecki.

Wczoraj przed obrazem modlono się w Romano Canavese, koło Turynu, rodzinnej miejscowości watykańskiego sekretarza stanu, kardynała Tarcisio Bertone, gdzie ma powstać Sanktuarium Bożego MIłosierdzia - mówi w rozmowie z IAR ksiądz Jarosław Cielecki. Miejscowość tę 19 lipca odwiedził także Benedykt XVI.

W piątek, 16 października, kiedy przypada 31. rocznica wyboru Jana Pawła II, obraz wróci do Rzymu, gdzie po południu na Placu świętego Piotra, będzie się przed będzie przed nim modlić włoska młodzież - poinformował ksiądz Jarosław Cielecki.

Niegowić jest jedną z najstarszych parafii na Podkarpaciu. Obecny kościół w Niegowici został zbudowany z inicjatywy księdza Karola Wojtyły, który pełnił tu swoją pierwszą posługę kapłańską od lipca 1948 do sierpnia 1949 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.