Facebook Google+ Twitter

Kopnij piłkę ks. Janowi Byrtowi do Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-31 21:11

Ks. Jan Byrt, z parafii ewangelickiej w Szczyrku, zbiera piłki futbolowe od znanych osób. Rozda je 10 czerwca, podczas ekumenicznego nabożeństwa z okazji rozpoczęcia mistrzostw w piłce nożnej.

 / Fot. ks. Jan Byrt Ks. Jan Byrt podczas ekumenicznego nabożeństwa, które rozpocznie się 10 czerwca o godz. 11 w kościele parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, będzie modlił się "o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i o wspaniałą rywalizację pomiędzy drużynami".

Spośród wszystkich uczestników nabożeństwa wybierze "Boże jedenastki", "które grają mecz dla Bożej chwały, czyli są pełni zapału pracy dla Pana" i rozda piłki futbolowe (z autografami), które otrzymał od znanych osób.

Pierwsze siedem piłek otrzymał od parafianina z Bystrej, kolejne od partnerskiego
miasta Zetel. Duchowny poprosił również burmistrzów Beskidzkiej Piątki o przekazanie piłek na tę uroczystość. Siedem piłek ofiarowała też wójt Brennej Iwona Szarek, oraz starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka. Do akcji dołączyło kilkoro eurodeputowanych, posłów, wojewoda i marszałek województwa śląskiego oraz starosta powiatu cieszyńskiego. / Fot. ks. Byrt

Piłki przekazał również Adam Małysz, mieszkający w pobliskiej Wiśle. - Nie trzeba było go prosić. Sam gra w piłkę i jest też wielkim kibicem. Od razu pomysł nabożeństwa na rozpoczęcie Euro 2012 mu się spodobał - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl. Rankiem, 1 czerwca, dotarły do Szczyrku piłki od Ruchu Chorzów. Na jednej
podpisał się sam Gerard Józef Cieślik, pseudonim "Gienek", jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. W drużynie "niebieskich" rozegrał w sumie 249 spotkań strzelając w nich 177 bramek, w tym 237 meczów i 167 goli w ekstraklasie."Jest Cieślik - jest Ruch ! Nie ma Cieślika - jest bezruch" tak mówiono o Gerardzie Cieśliku, w czasach, gdy był zawodnikiem Ruchu.

Osoby, biorące udział w nabożeństwie, otrzymają także przygotowane z okazji Euro 2012 opaski na rękę ze Słowem Bożym w kolorach flag Polski i Ukrainy. Chcielibyśmy, by uczestnicy nabożeństwa nosili Słowo Boże na ręku przez cały czas trwania mistrzostw - dodał duchowny.

 / Fot. ks. J. ByrtDzisiaj, tj. 6 czerwca, do Szyrku dotarła piłka od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.


Każdy może kopnąć piłkę ks. Janowi Byrtowi do Szczyrku.

Zobacz również: Opieka duszpasterska podczas Euro 2012

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przed chwilą doleciała piłka od Prezydenta RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.