Facebook Google+ Twitter

Kora a marihuana - polska paranoja!

Za sprawą znanej piosenkarki Kory obecnie medialnym tematem numer jeden, obok afery Amber Gold, jest sprawa ewentualnej legalizacji marihuany.

 / Fot. Sławek/CC BY-SA 2.0 / Fot. W24Afera ma swój początek w połowie czerwca bieżącego roku, kiedy to służby celne przejęły przesyłkę zawierającą 60 gramów marihuany, adresowaną na Ramonę Sipowicz, czyli... psa popularnej piosenkarki. Wówczas to po nalocie na dom J., piosenkarka wydała policjantom 2,83 grama marihuany. I zaczęło się...

Dwie prokuratury: żoliborska i mokotowska marnują idiotycznie publiczne pieniądze, na prowadzenie kretyńskich dochodzeń w pseudo przestępczej sprawie. Główną przestępczynią w aferze jest znana piosenkarka Kora, która w ułamku sekundy dla mediów stała się Olgą J. Póki co media milczą na temat jakichkolwiek oficjalnych przedsięwzięć przeciwko partnerowi Kory - Kamilowi Sipowiczowi, który jakby nie patrzeć, mieszka podobno w tym samym domu, a pieska Ramonę nadawca niefortunnej paczki raczył obdarzyć jego nazwiskiem. Dziwne, bo skoro psiak Kory, to czemu nie J.? Kora wpadła w kłopot pewnie dlatego, że sama wydała policjantom te nieszczęsne niecałe 3 gramy „maryśki”, bo gdyby policja sama ją znalazła, to nie wiadomo na kim skupiłaby się cała wina.

Nie chcę absolutnie występować w roli obrońcy piosenkarki, choć cała ta afera wydaj się sztucznie rozdmuchana i sprawia wrażenie, jakby miała posłużyć za medialną zasłonę dymną w innej sprawie, być może w osławionej już aferze z Amber Gold i powiązaniach jej szefa - każdemu w Polsce znanemu jako Marcin P. - z synem szefa rządu. Jednak wielkie "halo" za te 3 gramy wydaje się mocno naciągane, choćby w świetle nowelizacji ustawy według której niewielka ilość marihuany nie musi być podstawą do wszczynania postępowania prokuratury. Tym bardziej w tym przypadku, gdy weźmiemy pod uwagę działalność Sipowicza, który jest autorem książek o tematyce hipisowskiej ("Hipisi w PRL-u" i "Czy marihuana jest z konopi?") i aktualnie kończy kolejną książkę pod roboczym tytułem "Encyklopedia Polskiej Psychodelii od Mickiewicza do Masłowskiej". Oczywiście tłumaczenie autora, że konopie służyły mu do "celów badawczych" wydaje się komiczne, chyba że do właściwego opisania pewnych zachowań, pisarz musiał eksperymentować na własnej osobie. Komicznym również jest płomienny apel partnera Kory do Platformy Obywatelskiej o „trochę zrozumienia”, gdyż on sam, Olga J. oraz psiak Ramona popierały Platformę i prezydenta Komorowskiego w ostatnich wyborach. Farsa żałosna, lecz skoro sam premier publicznie przyznał się do palenia marihuany w czasach młodości i nie poniósł za to konsekwencji, to trudno się dziwić, że jego wyborca apeluje o zrozumienie gdy i jemu się przytrafiło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

blackhellen
 • blackhellen
 • 14.09.2012 21:52

takich przypadków jak ten jest wiele w Polsce -UKARAĆ TAK SAMO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla wszystkich amatorów marihuany i innych specyfików mam specjalną propozycję, pt.: "Strefa wolnego ćpania".
Skoro istnieją ludzie, którzy tak bardzo chcą ćpać to, w imię wolności stanowienia o sobie, może warto pozwolić im ćpać do upadłego, ale tylko w specjalnych strefach gdzie gratis będą narkotyki, woda i powietrze.
Mam na uwadze zamknięte strefy, do których wejść będzie mógł każdy pełnoletni, a z której wyjść będą mogli tylko ci u których w organizmach nie będzie śladów po narkotykach i ich pochodnych.
W ten sposób problem rozwiąże się sam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tarantula
 • Tarantula
 • 25.08.2012 13:25

CHAMSTWO NIE MA GRANIC. ZWŁASZCZA PAŃSTWOWE.
TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE JEŻELI RAZ TRAFISZ DO "REJESTRU"
(NAWET JAKO SWIADEK), TO JESTEŚ TAM DO USR...
ŚMIERCI. W TAJNYCH "ARCHIWACH" NIC NIE PODLEGA
ZATARCIU. GORZEJ NIŻ ZA KOMUNY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosia K.
 • Gosia K.
 • 25.08.2012 00:07

ale jak by to byl jakis normalny malolat to by juz na sankcji siedzial -.-

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max
 • Max
 • 24.08.2012 22:12

Karać na równo z innymi i powinna wylecieć Mediów
Idol wszyskich naćpanych VIP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max kolonko
 • max kolonko
 • 24.08.2012 20:42

Kamil Sipowicz przyjaciel Kory, stracił swego czasu kontakt z rzeczywistością aż na sześć lat!

Obrońca uciśnionych cholera! Poruszył Salon by Kory nie przymknęli. Autorytety moralne z Salonu już dały głos ,że trzeba dać zezwolenie na Marychę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
febus
 • febus
 • 24.08.2012 18:01

Tylko czy celebrytka w jaką zmieniła się Jackowska ma jeszcze równo pod sufitem.Wątpię.Może jak każdego narkomana z ograniczoną poczytalnością zamknąć ją na odwyku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ dokładnie Zbigniewie. EUREKA! gdyż cały czas się zastanawiałam gdzie jest pies pogrzebany, czyli hak. Teraz wiem. świetna, nieszkodliwa , no i tania reklama. Dura lex sed lex. i dla ścigania wykroczenia wystarczy 1 gram. A dla reklamy niewielka grzywna... Ot i cały hak...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.08.2012 15:19

Niebawem wyjdzie kolejny krążek z piosenkami Kory. Ktoś zaprojektował jej świetną kampanie reklamową. Płyta rozejdzie sie jak świeże bułeczki

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga Kowalczyk: Kora została zatrzymana za 2,83grama, nie za 60

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.