Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15008 miejsce

"Koralina i tajemnicze drzwi" na DVD

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-27 16:24

Niesamowita historia o dziewczynce, która odkrywa, że nie istnieje coś takiego jak "happy-end". Warto obejrzeć, ze względu na fabułę, muzykę oraz plastelinową animację!

Okładka płyty DVD / Fot. dystrybutorFabuła filmu nie jest "prosta" i zupełnie nie przypomina bajek Disneya. Tutaj nic nie jest łatwe, ani prawdziwe życie Koraliny, ani to fantastyczne, które odkryła "po drugiej stronie drzwi". W tym filmie nie ma oklepanego zakończenia: to nie jest tak, że po dramatycznych wydarzeniach, nagle wszyscy się całkowicie zmieniają na lepsze. Nie, to nie tak. To by było zbyt proste.

Koralina nie staje się lepsza, ani gorsza pod wpływem przygody z "drugą matką". Dziewczynka odkrywa, że kocha swoją rodzinę taką, jaka jest - jednakże jej najbliżsi nie zmieniają się w finale ani trochę. Takie zakończenie filmu jest miłą odmianą po ckliwych "happy-endach" dziecięcych bajek. Nie ma przesłodzonych scen, infantylnych piosenek. Jest za to piękna muzyka, bajkowa, plastelinowa i wysmakowana animacja oraz fabuła, która chociaż ociera się o fantastykę, jest równocześnie tak bardzo prawdziwa, że ciarki przemykają po plecach.

Historia opowiedziana w filmie jest uniwersalna - o tym, że nie można bezgranicznie zaufać obcym, którzy proponują szybkie i łatwe rozwiązanie problemów. W rzeczywistości nie ma czegoś takiego, jak idealny świat. Dlatego do takich propozycji należy odnieść się z dystansem i ta wiedza dotyczy nie tylko dorosłych, ale też najmłodszych.

Film jest skierowany do dzieci, jednak wydaje mi się, że do tych "starszych". Odrobina surrealizmu, szczypta fantazji, spora dawka humoru, ale też i budzących strach wydarzeń - to wszystko spodoba się właściwie każdemu w wieku powyżej 10 lat.

Polecam!

---
Film został zrealizowany na podstawie książki Neila Gaimana. Reżyser Henry Selick zekranizował powieść na piątkę z ogromnym plusem, a muzyka z filmu, autorstwa Bruno Coulais, idealnie współgra z animacją. Wszystko razem sprawia, że oglądanie "Koraliny" staje się prawdziwą pożywką dla wyobraźni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.