Facebook Google+ Twitter

Korea będzie miała swoje "wybuchające" wieże World Trade Center?

W stolicy Korei Południowej może powstać szokujący sobowtór wież World Trade Center, zniszczonych w zamachu terrorystycznym z 2001 roku. Czy w Seulu staną budynki holenderskiego projektu "The Cloud"?

 / Fot. Screen ze strony MVRDVHolenderska agencja architektury MVRDV przedstawiła 7 grudnia oficjalny projekt architektoniczny przyszłego kompleksu rezydencyjnego "The Cloud" w Seulu. Dwa wieżowce mają być połączone "chmurą", która aż nazbyt wyraźnie nawiązuje do eksplozji nowojorskich wież WTC, podczas zamachu terrorystycznego z 2001 roku.

Przedstawiciel holenderskiej agencji architektonicznej Winy Maas, w wywiadzie telewizyjnym dla TF1 zaznaczył, że nie widzi żadnego podobieństwa, jednak ostatecznie, na stronach internetowych agencja MVRDV wyraziła "głęboki żal" za wszelkie zbieżności projektu "Cloud" z wrześniową tragedią z 2001 r.

Wieże z projektu "The Cloud", to jedna z 23 propozycji, wyłonionych w drodze konkursu. Ostateczną decyzję o tym czy budynki pojawią się w Seulu, podejmie firma Yongsan Developement Corp. finansująca całe przedsięwzięcie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Obiektywnosc? Nic takiego nie istnieje jak obiektywnosc dziennikarska. Istnieje natomiast neutralnosc i nie tylko dziennikarska.
Wiele osob odbiera projekt Cloud jako "ilustracje" momentu eksplozji wiezowcow ze wzgledu na specyficzne "chmury" wokol budynku. Szkoda, ze Redakcja nie zamiescila dwoch zdjec obok siebie, ktore dolaczylam do artykulu - zdjecie z eksplozji a obok zdjecie makiety.
Prosze zwrocic uwage, ze w artykule nie poruszam problemu ilosci wiezowcow.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 15.12.2011 13:30

Jakie "aż nazbyt wyraźnie"? Gdzie obiektywność dziennikarska?
Po prawdzie, ja nie widzę żadnego nawiązania. Czy ciężko jest zobrazować sobie ogrom liczby takich bliźniaczych wież na całym świecie?
Takimi absurdami dojdziemy do wniosku, że Dubaj powinien ograniczyć zabudowę powyżej stu metrów... bo to niepoprawny politycznie skandal, że buduje się coś tak wysokiego, jak wieże, które 10 lat temu zostały zniszczone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.