Facebook Google+ Twitter

Korea Płd. Prezydent apeluje o "dzień narodowej solidarności

Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zaapelował w poniedziałek o "dzień narodowej solidarności" motywując to groźbą ataku ze strony Korei Północnej.

Zdaniem prezydenta, Phenian tylko czeka na podziały na Południu aby wykorzystać je jako okazję do ataku.

"Nie możemy sobie pozwolić na podziały "ty przeciwko mnie" wobec zagrożenia narodowego bezpieczeństwa, ponieważ w grę wchodzi po prostu nasze życie i przetrwanie tego narodu" - powiedział Li Miung Bak w przemówieniu radiowym.

Wyraził pogląd, że to właśnie podziały opinii publicznej w Korei Południowej po ataku północnokoreańskiej łodzi podwodnej na
południowokoreański okręt wojenny w marcu br., w rezultacie którego zginęło 46 marynarzy, zachęciły Phenian do niedawnego ostrzelania południowokoreańskiej wyspy.

"Północ nie ośmieli się rzucić nam wyzwania kiedy wykażemy niewzruszoną solidarność" - powiedział Li Miung Bak.

Prezydent Korei Południowej zaostrzył swą retorykę wymierzoną przeciwko Phenianowi po tegorocznych dwóch północnokoreańskich atakach, które spowodowały wzrost napięcia na Półwyspie Koreańskim nie notowany od zakończenia wojny koreańskiej w 1953 r. Oba państwa pozostają formalnie nadal w stanie wojny bowiem krwawy konflikt zakończył się jedynie zawieszeniem broni.

Reuters zauważa, że wcześniej Li Miung Bak był w swoim kraju ostro krytykowany za niezdecydowanie i małą skuteczność.

Phenian zagroził w ub. tygodniu "świętą wojną" z użyciem broni nuklearnej. Li Miung Bak zapowiedział natomiast "bezlitosny kontratak" po jakiejkolwiek nowej prowokacji militarnej z Północy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.