Facebook Google+ Twitter

Korea Płn.: Jesteśmy gotowi do wojny z USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 08:31

Korea Północna gotowa jest zarówno do wznowienia rozmów z amerykańską administracją jak i do wojny z USA - ogłosił Phenian. Wczoraj rozpoczęły się 11-dniowe wspólne manewry sił zbrojnych Korei Południowej i USA.

Korea Północna w odpowiedzi na ćwiczenia wojskowe przy swojej granicy straszy obydwa państwa poważnymi konsekwencjami.

Rzecznik północnokoreańskiego MSZ oświadczył, że prawdziwym celem manewrów na terytorium Korei Południowej są przygotowania do ewentualnego ataku na jego kraj. Wspólne ćwiczenia wojskowe sił amerykańskich i południowokoreańskich odbywają się co roku i mają - według zapewnień Seulu i Waszyngtonu - defensywny charakter. Rzecznik resortu dyplomacji Korei Północnej dodał, że jego kraj gotów jest zarówno do wznowienia dialogu jak i wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Zagroził też, że jeśli dojdzie do kolejnych prowokacji ze strony USA, Korea Północna zmuszona będzie rozwijać swój potencjał nuklearny, wykorzystując go jako "środek odstraszający".

Od kilku tygodni trwają zakulisowe negocjacje z władzami w Phenianie dotyczące warunków powrotu Korei Północnej do stołu sześciostronnych negocjacji. W 11-dniowych manewrach, które rozpoczęły się w poniedziałek bierze udział 18 000 żołnierzy Stanów Zjednoczonych i 20 000 żołnierzy południowokoreańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.