Facebook Google+ Twitter

Korea Płn. ogłasza groźne decyzje a Południe skończyło manewry

Korea Północna, jako jedno z najbardziej tajemniczych państw, rządzonych od dziesiątków lat pod dyktaturą niezłomnych przywódców partyjnych, niesie światu każdego dnia, groźne dla bezpieczeństwa międzynarodowego, działania.

 / Fot. Wikimedia CommonsKorea Północna - jedno z najbardziej zakamuflowanych państw opcji azjatyckiej - rządzona od niespełna dwóch lat przez mało doświadczonego polityka Kim Dzong Una (rocznik 1983), zaczyna coraz bardziej straszyć społeczność międzynarodową. Straszy i grozi tajemnymi zapowiedziami wodza narodu, który znów podjął "ważne decyzje z zakresu bezpieczeństwa i suwerenności Korei Północnej". Właśnie dzisiaj państwowe media Una o tym poinformowały.

Decyzje zapadły podczas posiedzenia Komitetu Wojskowego partii komunistycznej. Mówił o nich ogólnikowo Kim Dzong Un, ale w języku znaczącym o jakimś "wielkim przełomie", w historii państwa i narodu. Mówił o zbliżającym się wielkim przełomie, który zdaniem ekspertów – może mieć miejsce już 10 lutego, w dniu koreańskiego Nowego Roku. Słowa wodza mogą odnosić się do planów dokonania przez wojskowych próby z bombą nuklearną.

Agencja informacyjna KCNA Korei Północnej podała, że przywódca państwa w trakcie spotkania z Centralną Komisją Wojskową oraz dowódcami armii i Komisją Obrony Narodowej, wygłosił przełomową i "historyczną mowę". Przemówienie – jak poinformowano - dotyczyło "doprowadzenia do wielkiego przełomu w sprawie potencjału wojskowego państwa" – podaje Interia.pl.

Eksperci odczytują tę zapowiedź, jako sygnał, że Korea Północna "zakończyła już przygotowania do trzeciej, podziemnej próby jądrowej". Poprzednie dwie miały miejsce w 2006 i 2009 roku. Według przewidywań obserwatorów i znawców zagadnień tego państwa, może ona nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem, koreańskiego Nowego Roku, który przypada 10 lutego.

Wyprzedzające działania wojskowe rozpoczną w poniedziałek, 4 lutego, Korea Południowa i Stany Zjednoczone Ameryki, wspólnymi ćwiczeniami marynarki wojennej, na Morzu Japońskim, graniczącym z obszarem państwa Korei Płn. Eksperci komentują to, jako próbę "ostrzeżenia" władz Korei Północnej.

Przed kilkoma dniami wojskowe satelity amerykańskie wykryły "wzmożoną aktywność w bazie wojskowej", która wcześniej była wykorzystywana do testów atomowych. Kim Dzong Un zapowiedział niedawno, że Korea Północna będzie kontynuowała, nie tylko rozpoczęte testy rakietowe, ale i próby nuklearne. Była to jego wyraźna reakcja na kolejną rezolucję ONZ, która ostro potępiała grudniowy test rakietowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"[...] niebezpieczne dla bezpieczeństwa międzynarodowego, zagrożenie". A cóż to za konstrukcja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozpoczeły się manewry marynarki USA i Korei Południowej. Może będzie wreszcie jakiś przełom w sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

strach się bać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.