Facebook Google+ Twitter

Korea Płn. przyznaje, że buduje reaktor lekkowodny

Phenian przyznał we wtorek, że buduje reaktor lekkowodny i ma "tysiące wirówek". Również we wtorek do Pekinu przybył przedstawiciel władz Korei Płn. - poinformowała agencja KCNA.

"Obecnie konstruujemy reaktor lekkowodny (...) i eksploatujemy nowoczesny system wzbogacania uranu, z tysiącami wirówek" - podała agencja KCNA, cytując artykuł redakcyjny w będącym organem północnokoreańskiej partii komunistycznej dzienniku "Rodong Sinmun".

Wcześniej ministerstwo spraw zagranicznych Japonii poinformowało, że jeszcze we wtorek do Pekinu uda się szef japońskiego Biura ds. Azji, Akitaka Saiki, który spotka się z chińskim ekspertem ds. Półwyspu Koreańskiego, Wu Dawei, by "wymienić opinie" w sprawie Korei Płn.

W poniedziałek japońska agencja Nikkei informowała, że Ministrowie spraw zagranicznych Japonii, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej spotkają się na 6 grudnia w Waszyngtonie, aby przedyskutować sposób postępowania wobec Korei Północnej i rozmawiać o chińskiej propozycji zorganizowania rozmów z udziałem Rosji i Korei Północnej w sprawie północnokoreańskiego programu jądrowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.