Facebook Google+ Twitter

Korea Płn.: Zatrzymane dziennikarki postawione w stan oskarżenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 07:05

Dwie amerykańskie dziennikarki zatrzymane w ubiegłym miesiącu na granicy Chin z Koreą Północną będą postawione w stan oskarżenia - podała północnokoreańska agencja prasowa. Na razie nie wiadomo, jaka kara im grozi. Sytuacja kobiet jest o tyle skomplikowana, że Phenian w ostatnich tygodniach podejmuje kroki zmierzające do jeszcze większej izolacji kraju na arenie międzynarodowej.

Północnokoreańska agencja prasowa w krótkim komunikacie poinformowała, że Amerykanki czeka proces.

Pracujące dla internetowej stacji Current.tv kobiety, zostały w marcu tego roku zatrzymane w okolicach rzeki Tumen, na granicy Chin z Koreą Północną. Wcześniej seulskie media informowały, że do zatrzymania mogło dojść po chińskiej stronie granicy, jednakże Pekin nie odniósł się do tych doniesień.

Waszyngton poinformował, że w sprawie uwolnienia Amerykanek prowadzone są negocjacje. Stany Zjednoczone nie mają placówki dyplomatycznej w Phenianie. Zwykle w tego typu przypadkach w imieniu USA występuje ambasada Szwecji.

Podobna sytuacja miała miejsce w 1996 roku. Amerykański dziennikarz zatrzymany przez północnokoreańskie służby graniczne został wypuszczony po trzech miesiącach negocjacji między Phenianem a Waszyngtonem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.