Facebook Google+ Twitter

Korea Północna. Amerykanin skazany na 15 lat ciężkich robót

Kenneth Bae, Amerykanin pochodzenia koreańskiego, misjonarz i organizator wycieczek, został skazany przez Sąd Najwyższy na karę katorżniczych robót, za zbrodnie przeciwko państwu.

 / Fot. WikipediaKilka dni temu światowe media informowały, że władze Korei Północnej chcą postawić przed Sądem Najwyższym obywatela Ameryki, pod zarzutem działalności na rzecz obalenia rządu tego państwa. Wówczas, przedstawiciel administracji rządowej podał, że za to przestępstwo może mu grozić nawet kara śmierci. Dziś media informują, za rządową północnokoreańską agencją KCNA, że 44-letni Amerykanin Kenneth Bae, został skazany przez Sąd Najwyższy w Pjongjang, na 15 lat ciężkich robót, za "zbrodnie przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej" – podaje Wyborcza.pl - Amerykański misjonarz skazany.

Kenneth Bae, z pochodzenia Koreańczyk, którego nazwisko w języku rodowym brzmi: Pae Jun Ho, został aresztowany w listopadzie 2012 roku, w mieście Nadzin w specjalnej strefie ekonomicznej leżącej blisko granicy z Chinami i Rosją, w grupie pięciu turystów, którzy przyjechali do Korei Płn. na kilkudniową podróż turystyczną.

Według agencji KCNA, Amerykanin "w toku śledztwa przyznał się do popełnienia przestępstw, których celem było obalenie Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (...). Istnieją dowody potwierdzające jego przestępstwa".

Media amerykańskie wcześniej podawały, że Kenneth Bae jest z zawodu organizatorem wycieczek. Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) informuje, że jeden z jego znajomych przekazał na jej adres, iż Kenneth Bae jest "chrześcijaninem i misjonarzem"; jakiś czas temu mieszkał w jednym z przygranicznych miast w Chinach. Często odbywał podróże do Korei Północnej z pomocą żywnościową dla sierot. Ale nie jest jasne, czy próbował tam podczas wyjazdów prowadzić działalność misyjną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.