Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11501 miejsce

Korea Północna: ciało Kim Dzong Ila zostanie zabalsamowane

Ciało zmarłego w grudniu ubiegłego roku przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila zostanie zabalsamowane i złożone w Pałacu Kumsusan w Phenianie - poinformowały północnokoreańskie media państwowe.

Pałac Kumsusan w Phenianie / Fot. David Stanley/Flickr/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the workPowołując się na raport rządzącej Koreą Północną Partii Pracy, agencja informacyjna KCNA poinformowała dziś o planach związanych z pochówkiem Kim Dzong Ila.

Czytaj też: Kim Dzong Il nie żyje! (film)


Były komunistyczny dyktator spocznie u boku swojego ojca Kim Ir Sena, którego zmumifikowane ciało od 1994 roku wystawione jest w mauzoleum Pałacu Kumsusan w Phenianie. W całej Korei Północnej powstaną także wielkie pomniki Kim Dzong Ila, a dzień jego urodzin będzie świętowany jako "Dzień Świecącej Gwiazdy".

Zdaniem zagranicznych obserwatorów, władze w Phenianie starają się tym samym wzmocnić kult, jakim otaczany był zmarły niedawno przywódca i - poprzez ukazanie jego "wielkości" - usprawiedliwić przejęcie władzy przez jego syna, Kim Dzong Una.

Czytaj też --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Najgorsze sa wszelkie skrajnosci. Fanatyzm religijny czy polityczny. W przypadku Korei Pln. mamy do czynienia nie ze smutkiem rzeczywistym po smierci dyktatora lecz z zachowaniami, ktore sa wynikiem strachu przed nie okazaniem rzekomej rozpaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 12.01.2012 22:21

Rano była na tej stronie fotografia płaczących obywateli Korei Północnej i to zdjęcie skomentowałam.Teraz jest zamieszczone inne,bez ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcie agencyjne, więc skorzystać z niego mogła tylko redakcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne zdjęcie na rotatorze. Czy mógłbym poznać źródło, bo jestem ciekaw, skąd brać takie foty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz w końcu się wyjaśniło - dlaczego nie ma w tym roku zimy: Gdy Kim Dzong Il wszedł do piekła to po prostu zapomniał zamknąć za sobą drzwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na tym zdjęciu im młodszy tym bardziej niezadowolony...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem dziś wideo z pogrzebu Kim Ir Sena. Polecam dla porównania - wydarzenia po śmierci Kim Dzong Ila są kalką tego, co działo się, gdy umarł jego ojciec. Oglądając ma się wrażenie deja vu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 12.01.2012 12:48

Przede wszystkim,to bardzo dobra reportażowa fotografia. Kiedy umarł Lenin,także było takie rozpaczanie wśród Rosjan i potem Mauzoleum Lenina. Niezłe''pranie mózgów''.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2012 10:34

Sprytne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.