Facebook Google+ Twitter

Korea Północna grozi czwartą próbą jądrową: "Test ma wzmocnić naszą armię"

Władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej nie wykluczają kolejnej próby jądrowej. Twierdzą też, że Rada Bezpieczeństwa zignorowała wspólne manewry wojsk południowokoreańskich i amerykańskich.

 / Fot. Autor: USGS [Public domain], undefined"Nie wykluczamy kolejnego testu nuklearnego mającego wzmocnić naszą armię" - podaje północnokoreańska agencja KCNA. Zdaniem władz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej czwarta próba nuklearna miałaby być odpowiedzią na amerykańsko-południowokoreańskie ćwiczenia wojskowe.

Korea Północna oświadczyła, że nieakceptowalna jest sytuacja, gdy jej ćwiczenia rakietowe są potępiane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, a ignoruje się fakt, że zostały spowodowane przez Seul i Waszyngton - podaje Polska Agencja Prasowa.

Armia północnokoreańska przeprowadziła 16 marca próbę 25 pocisków rakietowych, które zostały wystrzelone w kierunku Morza Japońskiego. Następnego dnia Seul nazwał je prowokacją. Korea Północna dokonała dotychczas trzech prób jądrowych w roku 2006, 2009 i 2013.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Naszego rządu i tak nie wykurzą..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koreańskie testy, działania Iranu, dążenia Ukrainy do powrotu na nuklearne łono i inne tym podobne atomowe przedsięwzięcia na świecie, wręcz wymuszają charakter progresu nawet u tych, którzy deklarują bezatomowy status. Polska nie postąpi inaczej niż Algieria czy Szwajcaria we właściwym sobie czasie. Łatwiej mają takie kraje jak RPA czy Rumunia, które mogą legitymować się pewnym doświadczeniem z lat minionych. Broń atomowa jak elektrownie jądrowe będą się znów cieszyć coraz większym wzięciem i spowszednieją do obrzydliwości. Już sama siła ekonomii takich krajów drugiego rzędu jak Polska czy Wenezuela jest katalizatorem dla atomowej orientacji świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.