Facebook Google+ Twitter

Korea Północna grozi czwartą próbą jądrową: "Test ma wzmocnić naszą armię"

Władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej nie wykluczają kolejnej próby jądrowej. Twierdzą też, że Rada Bezpieczeństwa zignorowała wspólne manewry wojsk południowokoreańskich i amerykańskich.

 / Fot. Autor: USGS [Public domain], undefined"Nie wykluczamy kolejnego testu nuklearnego mającego wzmocnić naszą armię" - podaje północnokoreańska agencja KCNA. Zdaniem władz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej czwarta próba nuklearna miałaby być odpowiedzią na amerykańsko-południowokoreańskie ćwiczenia wojskowe.

Korea Północna oświadczyła, że nieakceptowalna jest sytuacja, gdy jej ćwiczenia rakietowe są potępiane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, a ignoruje się fakt, że zostały spowodowane przez Seul i Waszyngton - podaje Polska Agencja Prasowa.

Armia północnokoreańska przeprowadziła 16 marca próbę 25 pocisków rakietowych, które zostały wystrzelone w kierunku Morza Japońskiego. Następnego dnia Seul nazwał je prowokacją. Korea Północna dokonała dotychczas trzech prób jądrowych w roku 2006, 2009 i 2013.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Naszego rządu i tak nie wykurzą..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koreańskie testy, działania Iranu, dążenia Ukrainy do powrotu na nuklearne łono i inne tym podobne atomowe przedsięwzięcia na świecie, wręcz wymuszają charakter progresu nawet u tych, którzy deklarują bezatomowy status. Polska nie postąpi inaczej niż Algieria czy Szwajcaria we właściwym sobie czasie. Łatwiej mają takie kraje jak RPA czy Rumunia, które mogą legitymować się pewnym doświadczeniem z lat minionych. Broń atomowa jak elektrownie jądrowe będą się znów cieszyć coraz większym wzięciem i spowszednieją do obrzydliwości. Już sama siła ekonomii takich krajów drugiego rzędu jak Polska czy Wenezuela jest katalizatorem dla atomowej orientacji świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.