Facebook Google+ Twitter

Korea Północna grozi kolejnym uderzeniem

Komunistyczne władze Korei Północnej zagroziły, że ponownie zaatakują Koreę Południową, jeśli ta nie zrezygnuje z przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych na spornej wyspie Yeonpyeong, zaplanowanych na 18-21 grudnia.

Ćwiczenia artyleryjskie Korei Południowej odbędą się tuż przy spornej granicy morskiej między obiema Koreami. Północnokoreańska agencja prasowa, KCNA, oświadczyła że jeśli Południe nie zaniecha swoich planów, musi się liczyć z "bardziej poważnym uderzeniem, niż miało to miejsce 23 listopada". Tego dnia KRL-D ostrzelała terytorium Korei Południowej, zabijając 4 osoby.

Mimo gróźb Seul zapowiedział, że ćwiczenia odbędą się zgodnie z planem. Zdaniem południowokoreańskich analityków atak reżimu Kim Dzong Ila jest mało prawdopodobny: wywołałby regularną wojnę, czego żadna strona nie chce.

- Najbardziej prawdopodobne jest, że zrobią coś dla zachowania twarzy, jak na przykład ćwiczenia swojej artylerii w pobliżu spornych wód - mówi Baek Seung-joo, ekspert z Koreańskiego Instytutu Analiz Obronnych.

Źródło: Reuters

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.