Facebook Google+ Twitter

Korea Północna grozi wojną atomową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-14 15:45

Władze komunistycznej Korei ostrzegają przed możliwością wybuchu wojny atomowej na Półwyspie Koreańskim. W odpowiedzi na zaostrzenie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sankcji, Phenian zagroził, że rozpocznie wzbogacanie uranu, a inny niebezpieczny pierwiastek - pluton - może wykorzystać do celów militarnych. Obydwa radioaktywne składniki wykorzystywane są do produkcji głowic nuklearnych.

Północnokoreański tygodnik Tongil Sinbo poinformował, że Stany Zjednoczone umieściły ogromne ilości broni atomowej w Korei Południowej oraz Japonii. „Broń ta gotowa jest do użycia przeciwko Korei Północnej” - ostrzega Tongil Sinbo. W komentarzu redakcyjnym napisano, że Korea Północna znajduje się w zasięgu amerykańskich głowic nuklearnych, a Półwysep Koreański jest miejscem, gdzie ryzyko wybuchu wojny atomowej jest największe na świecie.


W sobotę szef dyplomacji Korei Północnej zagroził wojną każdemu z państw, które zechce skontrolować północnokoreańskie transporty lądowe, morskie lub lotnicze. Prawo do podjęcia takich działań, na mocy ostatniej rezolucji Rady Bezpieczeństwa w sprawie Korei Północnej, otrzymały wszystkie państwa członkowskie ONZ.


Według ekspertów Korea Północna dysponuje zapasami plutonu, które posłużyć mogą do produkcji nawet 6 bomb atomowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.