Facebook Google+ Twitter

Korea Północna, Iran i Arabia Saudyjska - tam prześladuje się chrześcijan

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 18:18

Informacje dotyczące prześladowania chrześcijan w Korei Północnej, Iranie i Arabii Saudyjskiej wynikają z raportu pozarządowej, międzynarodowej i ponadwyznaniowej organizacji Open Doors. Korea Północna znalazła się na czele niechlubnej listy po raz siódmy.

Według Open Doors liczba chrześcijan wyznających swoją wiarę w ,,podziemiu" sięga w Korei pół miliona. Za wyznawanie swojej wiary ludzie są zamykani w obozach pracy, gdyż rządzący krajem dyktator Kim Dzong Il sam uważa się za boga.

Położenie chrześcijan pogorszyło się również w krajach islamskich. We wrześniu 2008 roku w Iranie przyjęto prawo, zgodnie z którym odejście od islamu jest karane śmiercią. Regularnie dochodzi tam do fali prześladowań i zatrzymań członków wspólnot chrześcijańskich.

Ostatnio w wyniku tortur zmarło chrześcijańskie małżeństwo. Równie alarmujące jest położenie wyznawców tej wiary w regionach ogarniętych zbrojnymi konfliktami, jak Afganistan Somalia i Irak. Przemoc, uprowadzenia i wypędzanie chrześcijan są tam na porządku dziennym.

Założona w 1955 roku Open Doors wspiera prześladowanych chrześcijan w 50 krajach świata. Zaopatruje ich między innymi w egzemplarze Biblii, kształci przywódców wspólnot, angażuje się w pomoc uwięzionym i wspiera rodziny zamordowanych chrześcijan.
JS

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.