Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18240 miejsce

Korea Północna izoluje się od świata

Władze Korei Północnej za pośrednictwem KCNA oświadczyły, że w odpowiedzi na "konfrontacyjną" politykę południowego sąsiada będą stopniowo wycofywać postanowienia dobrosąsiedzkie, doprowadzając do zamknięcia granicy.

Północnokoreański pociąg mija przejście graniczne. Zdjęcie z maja ubiegłego roku. / Fot. EPA/JEON HEON-KYUNO zamknięciu granicy między Koreami Pjongjang mówił już dwa tygodnie temu. Wtedy mówiło się o całkowitym zamknięciu granicy między oboma krajami. Obecnie KCNA, oświadczyła iż pierwsze kroki "zostaną podjęte w związku z niejasnymi antypółnocnokoreańskimi ruchami konfrontacyjnymi ze strony marionetkowego rządu południa". Wycieczki do nadgranicznego miasta Kaesong, w którym znajdują się południowokoreańskie firmy, zostaną zawieszone.

Między Koreami nie będzie też prowadzona wymiana handlowa za pośrednictwem specjalnego pociągu.
Oficjalnym powodem decyzji Pjongjangu jest złamanie zawartego cztery lata porozumienia. Zgodnie z porozumieniem obie strony miały zaprzestać wrogiej wobec siebie propagandy. Decyzja ta ma związek z inicjatywą organizacji broniących praw człowieka, które w ostatnim czasie wysłały w kierunku Korei Północnej tysiące balonów, w których znajdowały się propagandowe ulotki.

Decyzja Pjongjangu jest również reakcją na zmianę polityki Seulu wobec północnego sąsiada. Obecny prezydent Republiki Korei Lee Myung Bak już w trakcie kampanii wyborczej zakładał zaostrzenie kursu wobec Pjongjangu. Owa zmiana ma polegać także na zaprzestaniu pomocy dla północy,
Źródło: www.gazeta.pl, www.tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.