Facebook Google+ Twitter

Korea Północna jednak zaatakuje? Rakiety gotowe do wystrzału

Amerykańskie satelity zlokalizowały dwie północnokoreańskie rakiety średniego zasięgu umieszczone na ruchomych wyrzutniach startowych. Zdaniem ekspertów pociski gotowe są do wystrzału w każdej chwili.

 / Fot. NOS Nieuws/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr.comZ Półwyspu Koreańskiego napływają kolejne niepokojące wieści. Wierząc najnowszym doniesieniom amerykańskiego wywiadu, Korea Północna zakończyła fazę przygotowań do odpalenia dwóch rakiet balistycznych, zdolnych do przenoszenia głowic nuklearnych.

Chodzi najprawdopodobniej o pociski typu Musudan, które nie zostały jednak nigdy wcześniej przetestowane. Ich zasięg ocenia się na ok. 4 tys. kilometrów, co pozwoliłoby im z łatwością razić cele w całej Korei Południowej. Mogłyby także posłużyć do ataku na amerykańskie bazy i instalacje wojskowe w Japonii oraz na wyspie Guam.

Czytaj też: Nuklearny atak na USA? "Wojna może wybuchnąć dziś lub jutro"

Jak informuje telewizja CNN, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji, wystrzelenia rakiet Musudan można spodziewać się w każdej chwili. "Mamy nadzieję, że wystosują ostrzeżenie, ale w tej chwili nie oczekujemy tego. Pracujemy zakładając, że tego nie zrobią" - oświadczył anonimowy informator CNN.

"Poziom napięcia jest bardzo niebezpieczny". Czytaj na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.