Facebook Google+ Twitter

Korea Północna: Jesteśmy gotowi do użycia broni atomowej

Minister sił zbrojnych Korei Północnej powiedział, że jego kraj jest gotów na "świętą wojnę" z użyciem broni atomowej - podał Reuters. Wcześniej prezydent Korei Płd. Li Miung Bak oświadczył, że jeśli Korea Północna dopuści się kolejnego ataku, siły zbrojne jego kraju przeprowadzą "bezlitosny kontratak".

Manewry w Korei Południowej. / Fot. PAP/EPAMinister sił zbrojnych Korei Północnej stwierdził, że jego kraj jest gotów na "świętą wojnę" z użyciem broni atomowej - poinformował Reuters, opierając się na doniesieniach oficjalnej agencji północnokoreańskiej KCNA.

Minister resortu ds. sił zbrojnych Kim Jong Dzun wypowiadał się na wiecu w Phenianie z okazji objęcia przed 19 laty najwyższego stanowiska wojskowego przez Kim Dzong Ila, przywódcę kraju.

Wcześniej prezydent spotkał się z żołnierzami w jednostce wojskowej, stacjonującej przy granicy z Koreą Północną i poinformował, że jeśli Północ ponownie dopuści się agresywnych działań, siły zbrojne jego kraju przeprowadzą "bezlitosny kontratak".

Czytaj też: Prezydent Korei Południowej grozi kontratakiem w razie agresji ze strony Korei Płn.

Poinformował także żołnierzy, by czujnie obserwowali północnego sąsiada. "Ufaliśmy, że cierpliwość zapewni pokój na tej ziemi, lecz tak się nie stało" - powiedział Li Mung Bak.

Zobacz też: Korea Południowa organizuje największe w historii manewry

W czwartek Korea Południowa przeprowadziła niedaleko granicy z Koreą Płn. największe w historii manewry wojskowe z użyciem ostrej amunicji. "Ukarzemy surowo wroga, jeśli sprowokuje nas ponownie, jak wówczas (gdy) ostrzelano wyspę Yeonpyeong" - powiedział Ju Eun-sik, dowódca pierwszej brygady pancernej armii Południa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jarosław Filkowski
  • Jarosław Filkowski
  • 23.12.2010 23:09

Tak do wypowiedzi Pana Romana Koźmińskiego. Zanim cokolwiek się napisze warto by było się zastanowić lub chociaż mieć pojęcie o czym się pisze. Czy wiesz że to właśnie szczury i karaluchy są w stanie przetrwać wojny nuklearne? Z tego co widzę to chyba nie. A tak naprawdę szaleńcami są ci którzy prowokują potyczkę, a nie ci którzy się bronią przed nią. Aż szkoda szczępić sobie język co do takich komentarzy. Oczywiście nigdy w życiu nie popierałem i nie poprę ataku nuklearnego, ale jakiś konkretny kop dla Korei południowej się należy. Niekoniecznie militarny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
  • Roman Kożminski
  • 23.12.2010 13:59

Jak podskoczą ci "Szalency "z północy to nawet szczury tam nie przeżyją ,wątpie by sie odważyli !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewesołe wiadomości. Ale pat na Półwyspie Koreańskim musi się w końcu skończyć. Oby nie wojną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.