Facebook Google+ Twitter

Korea Północna: Kim Dzong Il chciał zabić syna?

Północnokoreański szpieg, przebywający od czerwca w areszcie w Seulu, zeznał podczas jednego z przesłuchań, że reżim w Phenianie zlecił mu zabicie Kim Dzong Nama, starszego brata obecnego przywódcy komunistycznej Korei.

Czy Kim Dzong Il na rok przed własną śmiercią zlecił zabicie swojego syna? / Fot. Joseph Ferris III/Creative Commons Attribution 2.0 Generic license/WikiCommonsWyrok śmierci na Kim Dzong Nama - wierząc zeznaniom mężczyzny o nazwisku Kim, podejrzewanego o szpiegostwo na rzecz Korei Północnej - miał zostać wydany przez władze w Phenianie w 2010 roku, a więc w czasie w którym żył jeszcze jego ojciec, Kim Dzong Il.

Choć nie jest pewne, kto wydał rozkaz zabicia Nama, wydaje się mało prawdopodobne, by w kraju, w którym zmarły w grudniu ubiegłego roku Kim Dzong Il sprawował absolutną władzę, służby specjalne mogły targnąć się na życie jego syna bez wiedzy swojego najwyższego zwierzchnika.

Czytaj też: Kim jest Kim Dzong Un, następca Kim Dzong Ila?


Rzekoma decyzja o likwidacji Dzong Nama zbiegła się w czasie z gorączkowymi przygotowaniami do przejęcia władzy w Korei Północnej przez Kim Dzong Una - najmłodszego z synów ówczesnego przywódcy. Dzong Un zaczął się wtedy regularnie pojawiać u boku swego ojca przy okazji różnych oficjalnych uroczystości oraz otrzymał kilka wysokich funckji państwowych.

Czytaj więcej na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Układy tam mają jak w każdej innej monarchii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.