Facebook Google+ Twitter

Korea Północna: Kim Dzong Un chroniony przez "żywe tarcze"

"Żywe tarcze" mają chronić Kim Dzong Una, gdy ten będzie "walczył" z problemami obywateli - głosi komunikat noworoczny Phenianu.

Kim Dzong Un / Fot. EPA/YONHAPPółnocnokoreańskie media zaprezentowały komunikat, w którym znajduje się informacja mówiąca o tym, że Kim Dzong Un jest zdolny do kontynuowania dzieła, które rozpoczął jego dziadek Kim Ir Sen, a ostatnio realizował jego ojciec Kim Dzong Il. Możemy także przeczytać w nim, że Kim Dzong Un jest najwyższym wodzem Korei oraz centrum jej jedności.

Najbardziej uwagę przykuwa jednak inne zdanie. - Cała partia, cała armia i cały lud, powinien mieć silne przekonanie, że będą oni żywymi tarczami w obronie Kim Dzong Una aż do jego śmierci - napisano w noworocznym komunikacie.

Czytaj także o artykuł o pogrzebie Kim Dzong Ila

Phenian od długiego czasu zmaga się z problemem głodu. Jak podkreślają komentatorzy stosunków międzynarodowych, wódz Korei Północnej zdaje sobie z tego sprawę i traktuje priorytetowo rozwiązanie tej kwestii. Wydaje się jednak, że niezależnie od rezultatu, przywódca i tak może liczyć na bezgraniczne poparcie, "ślepo" zakochanych w nim obywateli.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu, ojciec Kim Dzong Una - Kim Dzong Il - zmarł na zawał serca. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.