Facebook Google+ Twitter

Korea Północna. Kim Dzong Un "cudownym dzieckiem" propagandy

Coraz silniejszy staje się kult nowego północnokoreańskiego przywódcy. Pod auspicjami Partii Pracy Korei ukazała się właśnie książka, dzięki której dowiedzieć się możemy o niezwykłych umiejętnościach Kim Dzong Una.

 / Fot. Joseph Ferris III/Creative Commons Attribution 2.0 Generic license/WikiCommonsW Korei Północnej nie ustają wysiłki mające na celu umocnienie przywódczej roli Kim Dzong Una, który w grudniu ubiegłego roku, po śmierci swego ojca Kim Dzong Ila, objął stery nad komunistycznym reżimem. Nie potwierdziły się tym samym niedawne doniesienia mediów, jakoby nowy północnokoreański lider miał problemy z konsolidacją władzy.

Najnowszym osiągnięciem propagagandzistów z Phenianu jest książka, której bohaterem jest niespełna 30-letni Kim Dzong Un, wnuk "Wiecznego Prezydenta" i syn "Drogiego Przywódcy", naturalnie "kroczący ich śladami".

Czytaj też: Kim Dzong Il i nadnaturalne zdolności "Wielkiego Przywódcy"


Z publikacji, o wydaniu której poinformowała ukazująca się w Japonii koreańska gazeta Chosun Sinbo, dowiedzieć się możemy o niezwykłych zdolnościach, jakie posiada młody przywódca Korei Północnej. Wierząc autorom książki, Kim Dzong Un był "cudownym dzieckiem, potrafiącym strzelać z broni i prowadzić samochód w młodym wieku".

Wydana pod auspicjami północnokoreańskiej Partii Pracy, dość osobliwa biografia przedstawia Una jako "człowieka światowego, dobrze zorientowanego w polityce międzynarodowej i sprawach wojskowych".

Jak Kim Dzong Un "zaszczepia lojalność" w partii? Czytaj na kolejnej stronie -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.