Facebook Google+ Twitter

Korea Północna nie wystrzeliła dziś rakiety Taepdong-2

Jak zakomunikowała brytyjska agencja informacyjna BBC, Korea Północna nie wystrzeliła rakiety Taepdong-2. 4 kwietnia to pierwszy zadeklarowany przez władze w Phenianie termin startu jednostki.

Godło Korei Północnej / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9c/Coat_of_Arms_of_North_Korea.svg/414px-Coat_of_Arms_of_North_Korea.svg.pngWładze KRL-D poinformowały wcześniej, że planują uruchomić rakietę nośną Taepdong-2, mającą wynieść na orbitę okołoziemską satelitę komunikacyjnego, w okresie pomiędzy 4 a 8 kwietnia 2009 r. „Okno” startowe rakiety zostało otwarte o godz. 2 (czasu Greenwich), lecz po pięciu godzinach zostało decyzją Phenianu zamknięte. Społeczność międzynarodowa odetchnęła z ulgą, jednakże równocześnie władze Korei Północnej zakomunikowały, że start rakiety odbędzie się możliwie szybko. Oficjalnym powodem wstrzymania uruchomienia rakiety w pierwszym zaplanowanym terminie są niekorzystne warunki atmosferyczne panujące aktualnie na północnokoreańskim poligonie Musudan, które nie sprzyjają realizacji przedsięwzięcia.

Źródło: Interfax

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

I oby te niekorzystne warunki trwały bez końca... + Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.04.2009 17:18

+
Wystrzelili, wystrzelili, ale chyba wolno leci, ponieważ jeszcze piszę te sło..... Przelecieła bokiem..... Pamiętam ponury dowcip: -- Kiedy najnowsza technika trafi do nas? -- W 15 minut.... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak wystrzelili... Dobrze, że świat nie ogłupiał i zachował się powściągliwie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sen-przepowiednia jednego goscia z Ameryki z marca biezacego roku znaleziona w necie:

http://www.liveleak.com/view?i=21c_1236239187

Tłumaczenie tej przepowiedni: "Korea Północna przeprowadzi test rakietowy 1 lub 2 rakiet. Będą miały usterkę i albo wylądują z powrotem na ich własną ludność, albo uderzą w Koreę Południową z powodu ich słabej technologii. Ich rząd (Korei Północnej) będzie starał się zrzucić winę na Koreę Południową jako atak z ich strony, albo tez to Korea Południowa odpowie odwetem za celową prowokację."

Więc tak czy inaczej w obydwu przypadkach mozemy miec wojne, jesli ta przepowiednia sie sprawdzi. Sądzę że reżim Phenianu ma tajne poparcie Chin, ktore chca zamaskowac tym swoje agresywne plany wobec Tajwanu. Wojna w Korei będzie im jak najbardziej na ręke; odwróci uwagę świata od inwazji na Tajwan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niechby te niekorzystne warunki atmosferyczne na długo zakłóciły plany Phenianu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nie wydarzyło się nic złego w czasie tego weekendu. Korea Płn. jak widać nie wycofa się ze swoich planów. Potrzebny jest więc rozsądek i ostrożność ze strony głównie Japonii i USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.