Facebook Google+ Twitter

Korea Północna. Pierwszy moduł rakiety na stanowisku startowym

W Korei Północnej trwają intenstywne przygotowania do kolejnego wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu. Jak poinformowały rządowe źródła w Seulu, pierwszy moduł rakiety zainstalowno już na stanowisku startowym.

- Nasza armia uważnie obserwuje wszystkie działania związane z programem rakietowym Korei Północnej - zapewnił rzecznik południowokoreańskiego resortu obrony. / Fot. NeilsPhotography/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic/flickr.com- Korea Północna zainstalowała pierwszy stopień rakiety na wyrzutni - oświadczył anonimowy przedstawiciel południowokoreańskich władz, cytowany przez agencję informacyjną Yonhap.

Przerywając prasowe spekulacje, w ubiegłą sobotę północnokoreańskie władze oficjalnie poinformowały, że wystrzelenie rakiety Uhna-3 odbędzie się pomiędzy 10 a 22 grudnia. Trzystopniowa rakieta zbudowana i zaprojektowana przez północnokoreańskich inżynierów ma wynieść na orbitę okołoziemską pierwszego północnokoreańskiego satelitę.

Czytaj też: Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu


Rakieta Uhna-3 na platformie startowej. Kwietniowa próba umieszczenia na orbicie północnokoreańsiej satelity zakończyła się niepowodzeniem. / Fot. Sungwon Baik-VOA/public domain/WikiCommonsNa poczynania komunistycznego reżimu z nieufnością spogląda tymczasem społeczność międzynarodowa. Istnieją bowiem obawy, że próba umieszczenia na orbicie satelity jest tylko pretekstem do wykonania kolejnego testu rakiety dalekiego zasięgu. Plany Phenianu spotkały się z negatywną reakcją m.in. Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej oraz Japonii. Nawet władze Chin wyraziły "zaniepokojenie" rakietowymi ambicjami sojuszniczej Korei.

Świat obawia się eskalacji konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu, Victoria Nuland, określiła północnokoreański plan mianem "wysoce prowokacyjnego aktu, który grozi pokojowi i bezpieczeństwu w regionie". W stan podwyższonej gotowości postawiono m.in. amerykańskie siły stacjonujące w Korei Południowej. Japonia z kolei zdecydowała o rozmieszczeniu na swoim terytorium dodatkowych systemów obrony przeciwrakietowej.

Jak zakończył się poprzedni test rakiety Uhna-3? Przeczytaj na kolejnej stronie --- >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

... czego by reżim w Phenianie jeszcze nie pogorszył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma tego złego co by...:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i okaże się,że majowie,mieli szersze wiadomości od współczesnych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli wsadzą do tej rakiety atomówkę, a rakieta spadnie gdzieś 21 grudnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż mają niewielki dostęp do nowoczesnych,zachodnich technologii,to jednak metodą prób i błędów,uda się im dotrzeć w kosmos,a to 90% sykcesu,-reszty możemy się domyślać-(dajcie nam jeść bo inaczej...???)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.