Facebook Google+ Twitter

Korea Północna potwierdziła istnienie obozów pracy. Ale tych "reformujących przez pracę"

Korea Północna po raz pierwszy przyznała, że na jej terytorium znajdują się obozy pracy. Delegacja władz w Pjongjangu ujawniła tę informację przy okazji prezentowania na forum ONZ raportu na temat praw człowieka.

 / Fot. PAP/EPA/KCNAW lutym 2014 roku opublikowany został raport ONZ, który wskazywał na liczne zbrodnie północnokoreańskich władz i utrzymywanie na terenie kraju obozów więziennych. W raporcie stwierdzono również, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zabójstwa obywateli swojego kraju. W odpowiedzi, 7 października Koreańczycy przywieźli do Nowego Jorku własny raport w którym zarzuty nazwali: "kłamstwem mającym na celu zniszczenie wizerunku ich kraju".

Rzecznik afgańskich talibów zdradził swoją pozycję na Twitterze. Przypadkowo uruchomił geolokalizację?"Dzikie pogłoski i wymysły na temat Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej są rozpowszechniane wśród międzynarodowej opinii publicznej przez wrogie siły" - napisano w raporcie.

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciel MSZ Czoe Mjong Nam powiedział, że w Korei Północnej "nie ma obozów więziennych, ani podobnych rzeczy". Jednocześnie przyznał, że istnieją "obozy reformujące przez pracę". W tych miejscach, zdaniem polityka, ludzie pracują nad swoimi umysłami i pochylają się na popełnionymi błędami - podaje polskieradio.pl za PAP.

Szacuje się, że w Korei Północnej przetrzymuje się około 120 tysięcy osób.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.