Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3431 miejsce

Korea Północna - totalitaryzm czy raj na Ziemi?

Zainteresowanie całej światowej opinii publicznej, skupiło się na budzącym wielkie kontrowersje kraju o nazwie Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna. Oczywiście związane jest to ze śmiercią "umiłowanego przywódcy" Kim Dzong Ila.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kim_Jong_Il.JPG&filetimestamp=20110129213211 / Fot. Flask1982, Harry, CC BY 3.0,Cały świat zastanawia się obecnie, jaką drogą pójdzie ten ortodoksyjnie komunistyczny kraj i czy nowy przywódca wprowadzi reformy czy też wszystko zostanie po staremu.

Myślę, że obecny moment jest, jak najbardziej odpowiedni do pochylenia się nad tym państwem, zebrania informacji o nim z różnych źródeł, wreszcie do skonfrontowania oficjalnej propagandy z nagą rzeczywistością.

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest Korea Północna? Skrajnie totalitarnym reżimem, gdzie każdy krok obywatela jest kontrolowany przez funkcjonariuszy służb specjalnych, krajem obozów koncentracyjnych, gdzie całymi latami bytują więźniowie w nieludzkich warunkach, piekłem, w którym co roku miliony giną z głodu, czy też miejscem miodem i mlekiem płynącym, według twierdzeń południowokoreańskich władz? Czy prawdą jest, że w Korei stosowana jest zasada odpowiedzialności zbiorowej, za przestępstwa karze się nie tylko ich sprawców, ale także członków ich rodzin, po to aby wyplenić zepsute ziarno, wreszcie czy rzeczywiście zabija się nowo narodzone dzieci skazanych kobiet?

Odpowiedź na postawione wyżej jest niezwykle ważna, gdyż Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z komunistyczną Koreą. W Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 1A mieści się ambasada KRLD. Jeśli wspomniane okropności są zgodne z prawdą, fakt ten niewątpliwie obciąża sumienie władz Rzeczpospolitej.

Szukając informacji o KRLD nietrudno natknąć się na oficjalny polskojęzyczny portal tego państwa, zarejestrowany w Polsce (www.krld.pl).

Wyczytać tam możemy między innymi, że Korea jest niezależnym i suwerennym państwem, którego południe jest kontrolowane przez imperialistyczne interesy i amerykańską klikę. Jeśli jakiś Koreańczyk z południa chciałby odwiedzić Koreę Północną, przekraczając mur graniczny zostałby natychmiast zastrzelony przez amerykańskiego żołnierza. Na południu obowiązuje "ustawa o bezpieczeństwie państwa" na mocy, której każdy obywatel, który rozmawia lub czyta nt. północy podlega karze ograniczenia wolności lub śmierci. Samo zgłoszenie chęci wyjazdu na północ jest uważane za przestępstwo - czytamy na oficjalnej stronie KRLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Proponuję obejrzeć - http://www.youtube.com/watch?v=WPUW1NAGFvY&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiadomo nigdy syty nie zrozumie głodnego. Dlatego Panie Grzegorzu zadaje Pan retoryczne pytania. Wszystkie postawione przez Pana pytania na temat sytuacji gospodarczej w tym kraju są prawdziwe dlatego, lament tych ludzi jest ze wszech miar prawdziwy. Oni żyją w tym obozie i wiedzą, że po każdej zmianie wodza jest coraz gorzej. My tu nie wyobrażamy nawet sobie jak naprawdę ten naród żyje. A jak musi być źle niech świadczy fakt nie zaproszenia do Pół. Korei na uroczystości pogrzebowe ani jednej delegacji z innego kraju. Na pogrzebie poprzednika delegacje z innych komunistycznych krajów były, dziś nie. A to tylko po to by koreańska prawda nie ujrzała światła wolności. Bo jest tam naprawdę tragicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.