Facebook Google+ Twitter

Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i pomimo międzynarodowej krytyki, Korea Północna przeprowadziła próbę rakiety dalekiego zasięgu Uhna-3. Południowokoreańskie ministerstwo obrony poinformowało, że test rakiety zakończył się niepowodzeniem.

 / Fot. EPA/YONAHPO nieudanej próbie północnokoreańskiej rakiety dalekiego zasięgu poinformowało dziś Ministerstwo Obrony Korei Południowej. Rakieta Uhna-3 wystrzelona została o godz. 0.39 czasu polskiego z platfromy startowej Dongchang-ri i po około minucie lotu uległa zniszczeniu, wpadając do morza.

Północnokoreańska państwowa agencja informacyjna potwierdziła doniesienia zachodnich mediów. "Naukowcy, technicy oraz eksperci wyjaśniają przyczynę niepowodzenia" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Plany dotyczące rakiety Uhna-3, która wynieść miała na orbitę pierwszego północnokoreańskiego satelitę, zostały przedstawione przez władze w Phenianie już w zeszłym miesiącu i od razu spotkały się z falą międzynarodowej krytyki. Między innymi Japonia zapowiedziała, że w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia rakieta zostanie zestrzelona.

Czytaj też: Kim jest Kim? Wszystko o nowym przywódcy Korei Północnej


Przeciwko planom Phenianu opowiedział się także Waszyngton. "Ten test uwiarygodni pogląd, że przywódcy Korei Północnej postrzegają poprawę stosunków ze światem zewnętrznym jako zagrożenie dla istnienia ich systemu" - oświadczyła sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

KonDonek
  • KonDonek
  • 13.04.2012 22:19

Szkoda że ta rakieta nie DUPŁA w siedzibę Platformy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
  • kutas
  • 13.04.2012 19:29

rowniez kim dzong kacz uwaga sledzil wystrzelenie rakiety

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojna, nie pokój!
  • Wojna, nie pokój!
  • 13.04.2012 17:10

Korei Płd jest na reke taki stan, gdyby sie mieli zjednoczyc, to by ich budzet rozsadzilo, cala polnoc zwalilaby sie im na glowe, bylaby paranoja, bo Korea Pln to nie NRDówek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, tekst wysłałem do moderacji o godz. 2:55 nad ranem. O wydarzeniu dowiedziałem się ok. godz. 8.05 czasu w Seulu :) Pan natomiast wysłał swój tekst dwie godziny później (może Pan też jednak słodko jeszcze spał?). Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, żyję w strefie czasowej gdzie wydarzenie nastąpiło, więc śledziłem je na bieżąco. W tym czasie Polska i zapewne również i Pan słodko spaliście. Od razu wysłalem wiadomość do W24 i ten chociaż już kilkanaście godzin minęło wciąż czeka na moderację(sic!) Moje pytanie jest takie, a mianowicie; czy tzw redaktorzy cieszą się specjalnymi przywilejami, nawet jeżeli znajdują się z daleka od zdarzeń? A może po prostu obowiązuje zasada że "są równi i równiejsi" zasada która obowiązuje niezależnie od położenia geograficznego, kultury, religii, czy przekonań politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zdjęcie agencyjne, Panie Ryszardzie. Z samochodu wysiada Kim Kwan-jin, minister obrony narodowej Korei Południowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

miało być północno-koreański...sorrki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Berkov
  • Berkov
  • 13.04.2012 10:11

Już dawno powinni na tych zbrodniarzy zrzucić bombę atomową, a to co zostanie zagrać na koniec, żeby mieć pewność, ze nic już z tego nie urośnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcie ni przypioł ni przyłatał, nawet nie podpisane. A od zdjęć rakiety aż się roi w sieci. Rakieta była skonstruowana na wzór tych używanych przez były Związek Radziecki- model 1962 i tylko dobry Bog wie ile Ruskim talkich spadło na ziemię przy wystrzeleniu zanim im się udalo umieścić Łajke na orbicie. Biedna psina. :-(.
A na marginesie , histerie antykoreańską napędza Waszyngton a szczególnie armia, która potrzebuje zwiększonych dotacji, więc straszą ludziska, że jakiś złom półonocno amerykański może dolecieć do Alaski. Ciekawe co mieliby tam bombardować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aaa
  • Aaa
  • 13.04.2012 09:39

Jeśli odnajdą i poprawią swoje błędy, następna rakieta może niestety trafić do celu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.