Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9867 miejsce

Korea Północna zamyka granicę z Chinami

KRL-D od 15 grudnia zamknie przejście na granicy z Chinami w rejonie miasta Dangdong w północno-wschodniej chińskiej prowincji Laonin.

Północnokoreański pociąg przekracza granicę z Koreą Południową. Zdjęcie z maja ubiegłego roku. / Fot. EPA/JEON HEON-KYUN- Informację o nadchodzącym zamknięciu przejścia granicznego potwierdzono w przedstawicielstwie północnokoreańskiej kompanii turystycznej w mieście Szenjan (administracyjne centrum Laonin), dokąd zwrócił się korespondent udający turystę - podają chińskie media.

Współpracownik przedstawicielstwa oświadczył, że "od 15 grudnia 2008 r. wyjazdy turystyczne do KRL-D będą niemożliwe", jednak nie podał przyczyn takiej decyzji.

Chińscy specjaliści od Korei Północnej w komentarzach jednomyślnie liczą, że te zakazy "w żaden sposób nie są związane ze zmianami w polityce wewnętrznej Korei Północnej". Według nich, prawdopodobniejszymi przyczynami są: wykonanie przez Phenian planu przyjęcia zagranicznych turystów, remont na terenie KRL-D dróg kolejowych. Eksperci uważają, że "podobna sytuacja ma miejsce każdego roku".

Oprócz tego, specjaliści uważają, że kiedy wewnątrz Korei Północnej dzieją się wielkie zmiany, wyraźnie zmniejsza się liczba obywateli KRL-D, znajdujących się w Dangdong, a obecnie nie odnotowuje się tego - poinformowała w środę agencja "Interfaks".

Zamknięcie granicy KRLD z przyjaznymi Chinami przyciąga uwagę w związku z rozpowszechnianymi przez zagraniczne media wiadomościami o nieuleczalnej chorobie północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila, który jakoby jest bliski śmierci.

Źródło: www.strana.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

totalitaryzm
  • totalitaryzm
  • 03.03.2011 20:33

Oni zamykają tę granice aby uniemożliwić obywatelom swym ucieczki z tego okrutnego kraju jakim jest korea północna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może boją się inwazji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.