Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16088 miejsce

Korea Północna zamyka granicę z Chinami

KRL-D od 15 grudnia zamknie przejście na granicy z Chinami w rejonie miasta Dangdong w północno-wschodniej chińskiej prowincji Laonin.

Północnokoreański pociąg przekracza granicę z Koreą Południową. Zdjęcie z maja ubiegłego roku. / Fot. EPA/JEON HEON-KYUN- Informację o nadchodzącym zamknięciu przejścia granicznego potwierdzono w przedstawicielstwie północnokoreańskiej kompanii turystycznej w mieście Szenjan (administracyjne centrum Laonin), dokąd zwrócił się korespondent udający turystę - podają chińskie media.

Współpracownik przedstawicielstwa oświadczył, że "od 15 grudnia 2008 r. wyjazdy turystyczne do KRL-D będą niemożliwe", jednak nie podał przyczyn takiej decyzji.

Chińscy specjaliści od Korei Północnej w komentarzach jednomyślnie liczą, że te zakazy "w żaden sposób nie są związane ze zmianami w polityce wewnętrznej Korei Północnej". Według nich, prawdopodobniejszymi przyczynami są: wykonanie przez Phenian planu przyjęcia zagranicznych turystów, remont na terenie KRL-D dróg kolejowych. Eksperci uważają, że "podobna sytuacja ma miejsce każdego roku".

Oprócz tego, specjaliści uważają, że kiedy wewnątrz Korei Północnej dzieją się wielkie zmiany, wyraźnie zmniejsza się liczba obywateli KRL-D, znajdujących się w Dangdong, a obecnie nie odnotowuje się tego - poinformowała w środę agencja "Interfaks".

Zamknięcie granicy KRLD z przyjaznymi Chinami przyciąga uwagę w związku z rozpowszechnianymi przez zagraniczne media wiadomościami o nieuleczalnej chorobie północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila, który jakoby jest bliski śmierci.

Źródło: www.strana.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

totalitaryzm
  • totalitaryzm
  • 03.03.2011 20:33

Oni zamykają tę granice aby uniemożliwić obywatelom swym ucieczki z tego okrutnego kraju jakim jest korea północna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może boją się inwazji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.