Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22334 miejsce

Korea Północna zwróciła się do ambasad, aby rozważyły ewakuację

Władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad, także do Polskiej, aby zastanowiły się nad możliwością ewakuacji personelu dyplomatycznego ze swoich placówek, jeśli napięcie na Półwyspie Koreańskim wzrośnie.

Fot. ilustracyjna / Fot. John Pavelka, CC 2.0Sytuacja na Półwyspie Koreańskim z dnia na dzień staje się coraz bardziej napięta. Phenian zwrócił się do ambasad, aby rozważyły możliwość ewakuacji pracowników dyplomatycznych ze swoich placówek, jeśli napięcie na Półwyspie wzrośnie. Niektórzy uważają, że prośbę Korei Północnej traktować można w kategorii żądania. Może to oznaczać, że władze nie będą w stanie zagwarantować bezpieczeństwa dyplomatom.

Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ, poinformował, że Rosja wyjaśnia sytuację i przez cały czas pozostaje w stałym kontakcie ze Stanami Zjednoczonymi, Chinami, Koreą Południową i Japonią. Ławrow zauważa, że nie do końca wiadomo, czy ze strony Phenianu mamy do czynienia z decyzją czy z propozycją.

Także brytyjskie MSZ poinformowało, że Korea Płn. zwróciła się z prośbą o rozważenie ewakuacji personelu z placówki w Phenianie. Londyn uważa jednak, że takie działania to tylko element antyamerykańskiej retoryki. Kraje Unii Europejskiej, które w stolicy Korei Płn. posiadają swoje placówki są przygotowane na ewentualną ewakuację. W przypadku zagrożenia, pracownicy polskiej placówki mieliby przebywać na terenie ambasady w Pekinie.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rząd niemiecki podjął decyzję o ewakuacji swoich dyplomatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.