Korea Południowa - Polska 2:2. Duet z Dortmundu znowu strzela

Przygotowująca się do Euro 2012 reprezentacja Polski, gra w wyjazdowym meczu towarzyskim z Koreą Południową.

/ Fot. Piotr Galas/W24Po niezwykle dramatycznym meczu towarzyskim z Niemcami, zremisowanym 2:2, kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Korei Południowej. Czy Polakom uda się zrewanżować, ze nieudany mundial w Korei i Japonii, kiedy to gospodarze pokonali nas w meczu otwarcia 2:0?

W porównaniu do spotkania z Niemcami, w naszym składzie dojdzie do kilku zmian. W wyczerpującą podróż do Korei, Smuda nie zabrał kontuzjowanych "filarów" kadry - Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Piszczka, Arkadiusza Głowackiego i Ludovica Obraniaka. Selekcjoner zdecydował się na wystawienie następującej jedenastki:

Łukasz Fabiański - Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Dariusz Dudka, Maciej Rybus - Robert Lewandowski

W 29. minucie meczu, prowadzenie reprezentacji Polski dał Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski uderzył pięknie zza pola karnego. Przy strzale kapitana reprezentacji Polski bramkarza Korei uratowała poprzeczka, ale przy dobitce głową Roberta Lewandowskiego był już bez szans.

W 77. minucie Jakub Błaszczykowski zaatakował obrońce wybijającego piłkę spod swojego pola karnego. Udało mu się przejąć piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali.

Korea Płd. - Polska 2:2