Facebook Google+ Twitter

Korea Południowa testuje pocisk balistyczny o zasięgu 500 kilometrów

Wojna między Koreą Północną i Południową nadal trwa. Południe przetestowało nowy pocisk o zasięgu 500 km, a w planach ma jego zwiększenie do 800 km. Celem jest możliwość ataku w dowolny punkt terytorium wroga.

 / Fot. Rząd USA/Domena PublicznaJak podaje tvn24, 23 marca Korea Południowa przetestowała rakiety o zasięgu 500 km. Według zapewnień rzecznika resortu Kim Min Suk, w planach jest produkcja kolejnych z zasięgiem wynoszącym nawet 800 km. Jego zdaniem jest to forma zabezpieczenia przed atakami ze strony Korei Północnej.

Obecnie na terenach Półwyspu Koreańskiego przeprowadzane są wspólne manewry z wojskami USA. Potrwają one do 18 kwietnia. Północ wielokrotnie zgłaszała swój sprzeciw odnośnie tych ćwiczeń.

Konflikt zbrojny między oba państwami trwa. Kilka dni temu doszło do wymiany ognia między Koreą Północną i Południową w pobliżu Morza Żółtego. Podczas przeprowadzanych manewrów północna marynarka wojenna wystrzeliła ponad 500 pocisków artyleryjskich w stronę Korei Południowej, która odpowiedziała na atak wystrzeliwując około 300 pocisków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.