Facebook Google+ Twitter

Korea sklonowała psa na zamówienie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 23:05

Naukowcy z Korei poinformowali o sklonowaniu psa - tym razem na zamówienie. Zleceniodawcą była zamożna Amerykanka, która ogromnie tęskniła za swym nieżyjącym już towarzyszem.

Bernann McKinney z Kalifornii była ogromnie przywiązana do swego pitbulla imieniem Booger. Jej pies był bowiem czymś więcej niż przyjacielem: "Booger był wyjątkowy. Umiał myśleć. Znalazłam go jak był szczeniakiem, zaopiekowałam się nim, a on się odwdzięczył. Kiedyś zaatakował mnie olbrzymi mastiff, pogryzł mi rękę, poharatał nogi i brzuch. A Booger przyszedł mi z pomocą i ocalił mi życie" - opowiadała Amerykanka.

Eksperci z Uniwersytetu w Seulu wykorzystując komórki skóry pobrane od Boogera, zanim zdechł, stworzyli pięć identycznych genetycznie embrionów. Potem wszczepili je do ciała zastępczej matki i trzy miesiące później na świat przyszło pięć zdrowych szczeniąt.

Eksperyment kosztował 50 tysięcy dolarów, ale według firmy biotechnologicznej, która pośredniczyła w transakcji cena klonowania psów czy kotów niedługo spadnie. Koreańscy naukowcy tymczasem wyznaczają sobie kolejne cele i przymierzają się do klonowania wielbłądów dla zamożnych mieszkańców Bliskiego Wschodu.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.