Facebook Google+ Twitter

Korea. Śmierć głupiego prezydenta

Wczoraj Koreańczycy usłyszeli wstrząsającą wiadomość - były prezydent Ro Muhjon (Mu Hiun) popełnił samobójstwo. Dlaczego wybrał śmierć? Bał się, że wyjdą na jaw kolejne szczegóły związane z aferą korupcyjną, w którą był zamieszany, a może tym desperackim krokiem chciał udowodnić swoją niewinność?

Ro Muhjon / Fot. PAP/Paweł KulaRo Muhjon jeszcze kilka dni temu pokazywał się przed kamerami. Pomimo problemów z oskarżeniami go o korupcję, wyglądał bardzo dobrze, zdrowo. W ostatnich chwilach jego życia towarzyszył mu ochroniarz, który twierdzi, że nie wiedział jakie ma zamiary. Weszli na skałę "Sowa", o którą Ro go wypytywał. W pewnym momencie skoczył z niej.

W jego komputerze znaleziono list pożegnalny:
"Mam dług u bardzo wielu ludzi. Ból, jaki zadałem innym jest dla mnie za wielki. Ból, z którym musiałbym żyć do końca moich dni jest za duży. Moje życie byłoby tylko ciężarem dla innych. Jestem zbyt słaby, aby normalnie funkcjonować. Nie mogę nawet pisać i czytać. Nie bądźcie smutni z powodu mojej śmierci. Czy życie i śmierć nie są częścią tej samej przyrody? Nie czujcie się winni z mojego powodu i nie żywcie do nikogo żalu. Taki jest mój los. Chcę, aby moje ciało zostało skremowane. Postawcie mi malusieńki nagrobek w pobliżu mojego domu. Myślałem o tym od dawna".

63-letni były prezydent zakończył swoją kadencję półtora roku temu. Urodził się w biednej rodzinie rolniczej i z powodów finansowych nie mógł kontynuować studiów. Sędzią został dzięki samodzielnej nauce. Zawód ten gwarantował mu wygodne życie, ale on postanowił zając się walką o prawa człowieka. Ta droga była o wiele trudniejsza. Z tego powodu nazywano go głupim prezydentem. Zawsze trwał przy swoich przekonaniach, co sprawiało, że wciąż narażał się wielu osobom.

Prezydent Ro rozpoczął karierę polityczną jako kongresmen w Busanie w roku 1988. Swoją popularność zyskał dzięki rozprawom, w których bardzo odważnie przekonywał ważnych polityków i ekonomistów do swoich racji. Nikt inny się na to nie odważył. Nie szedł z głównym nurtem politycznym. Pomimo tradycyjnej wrogości między wschodem a zachodem kraju, brał udział w działalności politycznej we wschodnim regionie, jako przedstawiciel partii dominującej na zachodzie. Partia Demokratyczna, do której należał, była źle widziana na wschodzie, gdzie rządziła partia narodowa. Taka działalność była w Korei istną sensacją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Przemku, trzeba mieć jaja żeby żyć i nie poddawać się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.05.2009 21:38

Właśnie, dlaczego głupi ?
Taki epitet w tytule świadczy o stronności przekazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zawód ten gwarantował mu wygodne życie, ale on postanowił zając się walką o prawa człowieka. Ta droga była o wiele trudniejsza. Z tego powodu nazywano go głupim prezydentem. Zawsze trwał przy swoich przekonaniach, co sprawiało, że wciąż narażał się wielu osobom".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba mieć jaja żeby z sobą skończyć , podziwiam człowieka.

Honorowy człowiek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego głupiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję materiału na 3 strony, który przeczytałem "jednym tchem" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, czego gratulujesz? Popełnienia samobójstwa?
A Jinseok Seo oczywiście tworzy ciekawe materiały, w końcu to dziennikarz z doświadczeniem, ale myślę, że wiesz kim jest ten pan :)

Niedobrze, że Ro Muhjon popełnił samobójstwo. Szedł pod prąd, kopali pod nim dołki, może był zbyt wrażliwym człowiekiem, skoro nie mógł przeżyć tego, że dopuścił do korupcji w swoim wykonaniu? A jeszcze kilka tygodni temu pisałam o nim w swoim licencjacie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, dobre, gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.