Facebook Google+ Twitter

Koreańczycy chcą zaistnieć przy polskich inwestycjach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-07 20:38

Koreańscy przedsiębiorcy chcą współpracować przy budowie elektrowni jądrowej w Polsce i tworzeniu infrastruktury na Euro 2012. Okazją do spotkania polskich i koreańskich przedsiębiorców jest wizyta prezydenta Republiki Korei w Polsce.

Zdaniem Lee Myung-baka współpraca biznesmenów z tych dwóch państw ma wszelkie szanse powodzenia, co jest szczególnie cenne w czasach spowolnienia gospodarczego. Według niego połączenie dynamizmu polskiej gospodarki z koreańskim doświadczeniem znacznie zwiększy szanse naszych państw na szybkie wyjście z kryzysu gospodarczego.

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski podkreśla, że polsko-koreańska współpraca może być owocna zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Prezes przypomina, że szczególne znaczenie ma koreańskie doświadczenie w zakresie ekologicznie bezpiecznych sposobów produkcji energii.

Natomiast Marcin Dudarski z firmy doradczej przekonuje, że przy okazji prowadzenia wspólnych interesów Polacy mogą się od Koreańczyków sporo nauczyć na przykład w zakresie organizacji pracy.
Na jutro zaplanowano spotkanie prezydenta Republiki Korei z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.