Facebook Google+ Twitter

Koreańska rakieta zawiodła

Południowokoreański program kosmiczny poniósł dziś porażkę - ich pierwsza wystrzelona rakieta, która miała umieścić satelitę na orbicie okołoziemskiej, straciła zasięg.

"Rakieta wystartowała zgodnie z planem, jednak satelita po odłączeniu od urządzenia nośnego minęła wyznaczoną orbitę docierając na wysokość 360 kilometrów. Planowane oddzielenie miało mieć miejsce na wysokości 302 kilometrów" - powiedział Ahn Byung-man, koreański minister nauki i technologi. Dodał, że rząd uczyni wszystko by ponowić próbę umieszczenia satelity na orbicie.
Wciąż nie wiadomo co spowodowało wypadek. Eksperci z Korei i Rosji, którzy wyposażyli rakietę w niezbędną do wystrzelenia technologię, wciąż ustalają przyczyny niepowodzenia misji.

Koreańska rakieta kosmiczna Vehicle-1 wystartowała z centrum kosmicznego
Naro na południowym wybrzeżu kraju około godziny 17 czasu lokalnego. Pech prześladował koreańską rakietę już wcześniej, warta 402,4 mln dolary cztery lata czekała na swój start. Jeszcze w zeszłym tygodniu problemy techniczne uniemożliwiły start, który przesunięto na dzisiejszy ranek.

Rząd planuje wysłanie kolejnej rakiety w kwietniu. Jest to cześć długoterminowego planu, którego celem jest bezzałogowa misja na księżyc przed 2025 r.

źródło:
edition.cnn.com
wprost.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.