Facebook Google+ Twitter

Koreański teatr tańca w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-04-10 12:47

11 kwietnia na deskach Teatru Studio odbędzie się spektakl „Shining Light” będący prezentacją współczesnego koreańskiego teatru tańca w wykonaniu awangardowego zespołu „Kim MaeJa ChangMu Dance Company”.

 / Fot. mat. organizatoraW przedstawianym po raz pierwszy w Polsce spektaklu „Shining Light” choreograf i dyrektor artystyczna teatru - Kim MaeJa opowiada uniwersalną historię o naturze człowieka.

Grupa ChangMu powstała w 1976 roku mając na celu rekonstrukcję tańca prezentującego różne okresy koreańskiej historii. Od początku istnienia jej twórczyni pragnie na nowo spojrzeć na kulturę tańca łącząc go z pomysłową kombinacją ruchu scenicznego, poezją i malarstwem. Tancerze ChangMu pracujący z Kim MaeJa dążą do usystematyzowania i globalizacji koreańskiego stylu współczesnego, aby uzyskał on większe uznanie i zrozumienie na całym świecie. W ciągu 35 lat artyści odwiedzili 20 krajów na całym świecie. Występowali m.in. w Deutsche Oper w Berlinie, Cairo Opera House w Egipcie, Congress Hall w Moskwie, Sydney Opera House w Australii, Yokohama Noh Theater w Japonii.

Spektaklowi „Shining Light” towarzyszyć będzie grupa muzyczna NaMu. Trójka solistów, grających na tradycyjnych koreańskich instrumentach (Daegeum, Janggu, Ajaeng).

Zespół Kim Maeja: JiYeon Choi, MiSun Kim, SungEui Kim, JuHee Pack i JunHyeong Pak.
Dyrektor Artystyczny: MaeJa Kim
Grupa Muzyczna NaMu: Aram Lee, Minwang Hwang i Seongryong Yeo.

Teatr Studio ,11 kwietnia 2017 r., godz. 19:00

Organizator- Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.