Facebook Google+ Twitter

Korekta maturalnych wyników, lepsze świadectwa po kontroli

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-31 07:41

Warto było sprawdzić prace maturalne - nowe świadectwa z lepszymi wynikami

Troje maturzystów dostało z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nowe świadectwa dojrzałości z wyższymi wynikami. Na poprzednich wyniki były zaniżone z powodu błędów popełnionych przez egzaminatorów lub egzaminowanych.
Pomyłki odkryto, ponieważ maturzyści złożyli wnioski o przejrzenie swoich prac maturalnych. Zanim abiturienci dostali je do rąk, testy - zgodnie z procedurą - zostały ponownie skontrolowane przez pracowników OKE i błędy wyszły na jaw.

- Polegały one głównie na pomyłkach w przeniesieniu punktów na specjalną kartę - podkreśla Małgorzata Rau z komisji egzaminacyjnej.
Dwa błędy znalazły się w pracach z historii. Pomyłka dotyczyła jednego punktu, co spowodowało podwyższenie oceny o 1 procent na świadectwie.

W trzecim przypadku wynik z języka rosyjskiego został podniesiony aż o 34 procent. Maturzystka nie przepisała odpowiedzi z arkusza do karty odpowiedzi.
Wnioski o przejrzenie swoich prac maturalnych złożyło dotychczas prawie 450 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Błędy wykryto tylko we wspomnianych trzech przypadkach.
(mg) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.