Facebook Google+ Twitter

Korekta założeń budżetowych na początku 2009 roku?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 07:43

Minister finansów Jacek Rostowski nie wyklucza, że na początku 2009 roku będzie konieczna korekta założeń budżetowych. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia powiedział, że na razie nie ma na przykład możliwości oszacowania wysokości PKB w przyszłym roku.

Minister Rostowski chciałby przyjąć ostateczne założenia do przyszłorocznego budżetu najpóźniej w grudniu. Jednak bierze pod uwagę też wyjście awaryjne jeśli nie udałoby się przewidzieć wzrostu PKB do końca roku. Wtedy - zdaniem Rostowskiego - budżet pozostałby taki jaki jest, ale wydatki byłyby ograniczane tak, aby mieć pewność, że nie wykroczą poza bezpieczny poziom. Ewentualne zmiany w budżecie - mówi minister finansów - można będzie wprowadzać na bieżąco, gdy sytuacja na rynkach finansowych stanie się pewniejsza.

Między innymi dlatego minister Rostowski nie chce na razie mówić o ewentualnych cięciach budżetowych. Wyjaśnia, że mógłby postawić zbyt pesymistyczne prognozy, zakładające większe zmniejszenie wydatków niż byłoby to konieczne.

Minister finansów dodaje, że być może rząd opracuje kilka wariantów wydatków budżetowych, w zależności od poziomu wpływów do budżetu. Te jednak będzie można ocenić dopiero, gdy ministerstwo przyjmie w miarę wiarygodne prognozy co do sytuacji polskiej gospodarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.