Facebook Google+ Twitter

Korepetycje w Polsce stają się coraz popularniejsze

W innych krajach profesjonalne placówki udzielające korepetycji, takie jak niemiecka Schülerhilfe, istnieją nierzadko od kilkudziesięciu lat. W Polsce dopiero od niedawna zaczęły powstawać placówki oferujące legalne korepetycje.

Lublin ma swój Epsilon, dzieci z Ostródy, Olsztyna i Elbląga mogą skorzystać z usług Mobile Teachers, a maturzyści z Kielc mogą zapisać się na kursy maturalne do KU-MA. Prężnie rozwija się firma Platu Korepetycje obecna w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Zielonej Górze, Opolu i Jeleniej Górze. Otwierają się nowe ośrodki, zatrudniani są profesjonalni korepetytorzy, coraz więcej uczniów korzysta z ich pomocy... Dlaczego tak się dzieje? Co odróżnia te zajęcia od lekcji prowadzonych w szkole? Co sprawia, że dzieci chętnie tam wracają?

Główną zaletą szkół takich, jak Platu Korepetycje, są zajęcia prowadzone w małych grupach lub indywidualnie. Dzieci mogą w nich uczestniczyć, w zależności od potrzeby, nawet kilka razy w tygodniu. Korepetytorzy dokumentują pracę uczniów i zdają relację rodzicom z postępów ich pociech. W takich warunkach dzieci mniej się stresują, są lepiej zmotywowane i otrzymują niezbędną pomoc. Dzięki temu łatwiej przyswajają materiał, mogą szybciej nadrobić zaległości i poprawić wyniki w nauce.

Pojawia się pytanie, czy placówki udzielające profesjonalnych korepetycji nie stanowią konkurencji dla szkół? Pani Paulina Litwicka - nauczycielka z ośrodka Platu we Wrocławiu wyjaśnia: Placówki takie nie powstają po to, żeby walczyć z systemem szkolnictwa. Mają na celu wspieranie szkół i rodziców oraz zachęcanie dzieci do nauki. Są od tego, aby mobilizować uczniów i pokazywać, że warto systematycznie przygotowywać się do lekcji. Poza tym korepetycje są nie tylko dla dzieci, które mają problemy z nauką. Na takich zajęciach zdolni młodzi ludzie mogą dowiedzieć się, jak rozwijać posiadane już umiejętności i poszerzać swoją wiedzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.